Щойно на схід поїхав 5 батальйон територіальної оборони, під приціл уваги громадськості потрапив інший підрозділ – батальйон патрульно-постової служби спеціального призначення «Івано-Франківськ». Хлопцям ще форму не встигли пошити, а вже ширяться чутки, що їх відправляють в зону АТО. У народі кажуть, диму без вогню не буває. Аби дізнатися більше, «Репортер» похав у тренувальний табір.
До теми. Військові батальйону “Івано-Франківськ” готуються до відправлення в зону АТО (ФОТО)
Смт. Лисець, навчально-тренувальний центр Івано-Франківського юридичного інституту. Саме тут уже майже місяць тренуються бійці батальйону. А от облаштовуватись для постійного місця дислокації почали недавно. Розкладають намети, гравієм викладають доріжки – містечко росте на очах.
Щоправда, просили вони собі місця в гуртожитку, а не на полігоні. Однак радіють і цьому. Впевнені, що проживання в умовах, наближених до польових, краще загартує та підготує їх до виконання завдань в екстремальних умовах.
До теми. Франківські військові розповіли, як виживають у зоні АТО
У батальйоні – 163 бійця, вони поділені на чотири групи. Тут і самооборонівці, які ще під час Майдану разом із міліцією патрулювали вулиці міста, і колишні працівники міліції (хоча, як кажуть, колишніх міліціонерів не буває), і просто добровольці – ще зовсім юні хлопці.
Стоять біля наметів, розмовляють, жартують. Їхати на схід, у разі потреби, ніхто не боїться. Принаймні, так кажуть.
До теми. Вісім військових, один бронежилет, – командир 5 батальйону із зони АТО
«Треба буде боятися, якщо вони сюди прийдуть», – каже Ігор Кісяк з Рожнятівського району. Щодо готовності, то бойовий дух – на 100 %, а от фізично ще ні, зізнається молодий боєць.
На запитання, чи батьки відпустили на таку службу, хлопці сміються. «Частково, – каже 20-річний Ігор Палійчук з Коломийщини, – знають, що я тут, але не знають, куди можуть відправити».
До теми. Міліцію Івано-Франківська очолив підполковник Віктор Шкутов
Дехто відпочиває у наметі, ховаючись від палючого сонця. Серед них і колишній працівник міліції – сержант Володимир Гаріджук. Чому вирішив знову податися до лав охоронців правопорядку? Каже, треба допомагати країні «ставати на ноги».
«Схід – це страшний сон для кожного, – говорить Володимир. – Як кажуть, не бояться тільки дурні, однак бажання захистити свою країну переважає».
До теми. Франківська школа міліції відновлює свою роботу (ФОТО)
Тож які саме завдання ляжуть на плечі цих бійців? «Основним завданням батальйону є охорона громадського правопорядку в зоні небезпеки, як, наприклад, зона антитерористичної операції, – каже т.в.о. заступника начальника УМВС в Івано-Франківській області, підполковник міліції Руслан Воробйов. – Табори створюються на базі обласних центрів, але місце дислокації їх ще не визначено. Це може бути Одеса, Херсон, Луганськ, Донецьк. Залежить від того, де буде в цьому необхідність».
І поки подальша доля бійців не визначена, одні облаштовують табір, інші займаються фізичною підготовкою. «Зараз ми проходимо спеціальну фізпідготовку, – розповідає майор міліції Павло Кичура. – Ми починали із загальної фізичної підготовки – це крос, розминка, загально розвиваючі вправи. А тепер уже більше працюємо над ударною технікою з переходом на кидки. Зараз у нас ще партер на півгодини, а закінчуємо підготовкою на функціональну витривалість».
Крім цього, бійці проходять тактико-спеціальну, медичну та вогневу підготовку, відпрацьовують навички зі стрільби.
Щодо матеріально-технічного забезпечення батальйону, то тут питання зрушило з місця лише нещодавно. Форма шиється, берці закуплені. Хлопців годують. А поки бійці тренуються хто в чому.
Дати бійцям найнеобхідніше зобов’язалося керівництво УМВС в Івано-Франківській області. Однак проблема є із засобами захисту. Бронежилети, каски хлопцям хіба що тільки снились.
«Сподіваємось, що держава нам допоможе, тому що це великі кошти, – каже Руслан Воробйов. – Це спеціальне спорядження, щоб його закупити, потрібен дозвіл. Треба оголошувати тендер, тому що це велика сума. За нашими підрахунками, якщо все робити за законною процедурою, то в кращому випадку ми їх отримаємо в кінці листопада, а ці терміни для нас неприйнятні. Будемо шукати альтернативні шляхи вирішення цієї проблеми».
Мінімальна заробітна плата працівника спецбатальйону – 4200 гривень. За словами т.в.о. начальника УМВС в області Миколи Семенишина, це вдвічі вище, ніж у звичайного працівника міліції.
Гроші грошима, однак до відправки на схід батальйон ще не готовий – у цьому впевнений голова громадської ради при УМВС в області Віталій Чорненький. «Потрібно ще не менше двох місяців, аби вони могли спрацюватися як єдиний механізм, – говорить він. – І найголовніше, щоб хлопці були психологічно готові для виконання завдань під час АТО».
А 4 липня на полігон приїжджали представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Знайомилися з умовами проживання, вивчали, як проходить бойова підготовка бійців підрозділу.
А поки хлопці чекають на спорядження та продовжують готуватися. До чого – покаже час.
Comments are closed.