За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оперативно отримати відповіді на найпроблемніші для них запитання.
Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.
Світлана, адміністратор:
— Недавно вирішила відкрити депозитний вклад. Сходила до банку, розізлилася та так і не підписала угоди. Дивно, але текст тої угоди надрукований на одному папірчику настільки дрібно, що важко прочитати й людині з нормальним зором. Напевно, спеціально, щоб люди втомлювалися й не читали. Менеджер банку каже, що це дозволено НБУ. Тож у мене запитання до НБУ — чи це правда, чи є норми для банківських договорів, якого розміру має бути шрифт?
Сергій Єрмоленко, заступник керівника прес-служби Національного банку України:
— Законодавство України не передбачає вимог щодо розміру шрифту, яким повинні бути надруковані договори банківського вкладу (депозиту).
У частині 4 статті 11 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняється у будь-який спосіб ускладнювати прочитання споживачем тексту детального розпису сукупної вартості споживчого кредиту, зазначеного у договорі про надання споживчого кредиту або у додатку до такого договору, у тому числі шляхом друкування його кеглем, меншим за кегль шрифту основного тексту, злиття кольору шрифту з кольором фону.
Стаття 15 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачає, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).
Comments are closed.