У жовтні минулого року в Івано-Франківську відкрили нове приміщення обласного бюро медико-соціальної експертизи (у народі — МСЕК).
Ще задовго до цього міська влада обіцяла пустити до установи два маршрути громадського транспорту. Пройшло півроку, а люди з обмеженими можливостями досі добираються туди самотужки.
Сонячний ранок вівторка. По вулиці Шухевичів чимчикують школярі з батьками, а між ними — люди з паличками та милицями. Це «клієнти» обласного бюро. Ганна Мельничук, старша жінка в пальто й хустині, роками має проблеми з зором. Каже, що хоч раніше обласний МСЕК був на першому поверсі центральної міської лікарні на Мазепи, і доводилося сидіти в черзі у тісному коридорі, зате проблем з добиранням туди не було. Зараз ходить сюди пішки.
Вулиця Переяславська, де розташована новенька двоповерхова будівля бюро, — бічна від вулиці Шухевичів, закінчується тупиком. Неширокі тротуари викладені плиткою. Люди з травмами та інвалідністю йдуть сюди пішки або від зупинки біля кінотеатру «Космос», або ж від вулиці Бандери. В обидва боки — неблизько.
«За минулий рік я вже маю ціле листування з міською владою, — розповідає начальник обласного бюро медико-соціальної експертизи Михайло Кулаєць. — Міський голова переправляє моє звернення своєму заступнику, заступник — у відділ транспорту, а звідти отримую відписку. Натомість за рік ми приймаємо близько 20 тисяч людей з каліцтвами та інвалідністю, тому конче потребуємо транспортного сполучення».
У міському відділі транспорту і телекомунікацій повідомили, що змінили схему руху маршрутів № 40 і 50, аби автобуси проїжджали вулицею Шухевичів. За словами начальника відділу Юрія Маджуги, маршрути винесли на конкурс, але заявок від перевізників не було. Він пообіцяв подати ці маршрути на наступний конкурс.
Як каже Михайло Кулаєць, в очній бесіді міський голова Віктор Анушкевичус пообіцяв вирішити проблему. Та коли це станеться — не уточнив. Наразі Кулаєць звернувся до Національної асамблеї інвалідів України.
«Нове приміщення обласного бюро саме по собі є дуже хорошим, — говорить представник національної асамблеї в Івано-Франківській області Микола Макар. — Тут є зручні пандуси, доступні туалети. Але люди з обмеженими можливостями також мають право на відповідну інфраструктуру. Я вже не кажу про те, щоб туди пустили автобус з низькою підлогою, для доступу візочників. Хоча б дали звичайну маршрутку».
Не так давно Україна ратифікувала Конвенцію про права інвалідів. Дотримання її норм — це одна з умов вступу нашої держави до Євросоюзу.
Comments are closed.