Соціум

І де ж ті підручники?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перед початком навчального року міністр освіти і науки Дмитро Табачник голосно заявив — проблем з підручниками цього року не буде, всі школи повністю ними забезпечені. Почалося навчання — неправдивість слів міністра школярі відчули одразу.

До редакції «Репортера» звернувся учень франківської школи № 2. Свого імені хлопчина просив не називати. «Я навчаюся в 11 класі. Уже другий рік нас не забезпечують підручниками, — каже він. — Цьогоріч немає підручників з хімії рівня стандарту, за яким навчається наш клас, ми змушені вчитися за підручником академічного рівня, дещо пропускаємо і так далі. А з німецької мови взагалі вже другий рік немає жодного підручника. При чому цей предмет у нас — тричі на тиждень».


Звертаємося до міського управління освіти і науки. Відповідь була чіткою — підручники з хімії дали такі, які були, а з німецької — нема й не буде. Бо їх просто не надіслали з Києва.

За словами методиста управління освіти Уляни Чупрунової, два роки тому змінилася система замовлення підручників. «Раніше ми замовляли їх відповідно до бланку замовлення, який надсилав інститут інноваційних технологій Києва, — пояснює вона. — Востаннє ми його заповнювали у 2009 році, потім бланк скасували. Нині нашу область забезпечує підручниками інститут інноваційних технологій — через державне торгове підприємство, згідно з мережею навчальних зак­ладів. Тобто, управління освіти і науки ОДА збирає інформацію, скільки потрібно підручників для всієї області та надсилає її у Київ. А нам уже приходять плани завозу — коли і скільки підручників має прийти».

Щодо хімії, то тут усе ще більш-менш. «У цій школі справді підручники з хімії академічного рівня, — каже Чупрунова. — Але від цього самі діти не страждають, не розумію, чому той хлопчик не задоволений. Бо якщо дитина хоче, то за цим підручником може отримати більший багаж знань. Але вчитель має рухатися за програмою стандарту, тому деякі теми вилучає. От і все».

А от щодо німецької, то тут нічого зробити не можуть. Надіслали підручники тільки для десятого року навчання, тобто для тих, хто вчить її з другого класу. Школі №2 вони не підходять, бо німецьку там вивчають з п’ятого, отже їм потрібен підручник для сьомого року навчання. Як каже Чупрунова, вкотре телефонувала у торгове підприємство, ті пояснили, що на друк тих підручників просто не вистачило коштів і навіть у планах завозу їх немає. Тож сподіватися марно.

Як виявилося, проблема з підручниками не обмежується тільки школою №2. На всі школи Івано-Франківська прийшов тільки один підручник з англійської мови для 10 класу за новою програмою. Для ознайомлення.

«Нині батьки змушені купувати дітям ці підручники, — каже методист управління освіти. — Нам же сказали, що їх не внесли у план друку. І все. А я якось маю це пояснювати багатодітним і малозабезпеченим батькам, які знають, що держава зобов’язана забезпечити їхніх дітей підручниками».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.