Без чекового принтера та принтера етикеток сьогодні складно уявити собі підприємство, яке продає якісь товари або надає послуги. Чековий принтер може використовуватися приватною особою або фірмою, яка не платить ПДВ. Відсутність необхідності друкувати фіскальний чек сприяє суттєвому скороченню витрат, пов’язаних з автоматизацією робочих процесів – оскільки значно дешевше буде купити принтер для чеків, ніж чим особливий реєстратор фінансових операцій.
А етикетка сьогодні – це штрих-код для маркування товару. Без неї неможливо організувати автоматизований облік. Тому в наші дні принтер етикеток – невід’ємна частина системи автоматизації продажів, виробництва, логістики та інших. Основним завданням принтерів етикеток є друк штрих-кодів для маркування товарів, тому можна почути як їх ще називають принтерами для друку штрих-кодів. А ось функція друку інформації текстового і графічного характеру – це скоріше приємний бонус від придбання такого обладнання.
Вам потрібен принтер етикеток або чеків, але заплуталися в різноманітті моделей? Ця стаття допоможе вибрати і купити відповідне обладнання і розповість про всі важливі критерії. А придбати обладнання і ознайомитися з характеристиками кожної моделі можна на сайті https://megapos.com.ua/printery-chekov .
Вибираємо принтер чеків
Облік перерахованих нижче критеріїв сприяє вибору ідеального принтера чеків, без необхідності переплачувати за непотрібні параметри і зайві функції. Отже, що ж потрібно врахувати, вибираючи обладнання?
- Ширина друку чека. Як правило, виробники пропонують пристрій в одному з двох виконань – або друк шириною до 57 мм, або – до 80 мм (при цьому другий варіант дозволяє виконувати друк на одному з двох типорозмірів). Рекомендується купувати для міні-маркетів та магазинів перший варіант, а для великих розважальних комплексів і ресторанів – другий.
- Ресурс термоголовки. Так як принтер чеків не має на увазі заправки чорнилом, даний показник ресурсу безпосередньо визначає загальну тривалість функціонування обладнання. Вимірюється цей показник в кілометрах і, як правило, знаходиться в діапазоні від 25 до 100 кілометрів. Само собою, збільшення обсягу ресурсу термоголовки тягне за собою збільшення вартості обладнання.
- Інтерфейси, призначені для підключення приладу. Взагалі кажучи, принтер чеків – це устаткування не автономне, а периферійне, яке приєднується до комп’ютера. Тут має сенс відштовхуватися від відстані між ним і комп’ютером. Якщо він розташовується зовсім поруч, то має сенс брати модель, що передбачає USB-підключення; для відстаней до десяти метрів – з портом Ethernet або RS232; для відстаней, великих десяти метрів – тільки Ethernet. Деякі моделі мають WiFi – така техніка підійде для будь-яких відстаней, аби вистачало потужності роутера;
- Наявність певних драйверів, що забезпечує їх сумісність з певною операційною системою. Цей момент дуже важливий – не всі моделі підтримують якісь інші операційні системи крім сімейства Windows. Великим головним болем може стати пошук драйверів для лінукс-систем;
- Простота завантаження витратних компонентів. Цей аспект дозволяє зменшити час на подібні маніпуляції, що виконуються оператором або касиром, що дозволяє уникнути появи черг.
Як вибрати принтер етикеток?
Для початку потрібно визначитися скільки етикеток вам потрібно, що ви будете на них друкувати і як використовувати. Кількість визначає клас принтера. Залежно від розміру максимального навантаження вони діляться на такі класи як:
- Початковий: друк 2000-3000 етикеток в зміну, низька вартість.
- Офісний: щозмінний друк 4000-6000 етикеток.
- Початковий промисловий – друк 10000-15000 етикеток в зміну.
- Промисловий – застосовується, якщо потреба в етикетках досягає 25000-30000 етикеток в день
Від того, що ви будете друкувати на етикетках, залежить дозвіл друку. Чим дрібніший текст, тим вищий він повинен бути. Стандартний показник – 203 dpi або 203 точки на дюйм.
Сфера використання етикетки вплине на вибір типу друку. Якщо термін служби останньої для вас не важливий, то варто взяти пристрій з прямим термодруком. Виготовлені таким чином етикетки швидко стираються, але зате витратні матеріали зведені до мінімуму. Термотрансферний друк дає необмежений термін використання, але вимагає частої заміни фарбувальної стрічки, на основі якої працює.
Головна порада: реально оцінюйте вашу потребу і купуйте обладнання відповідного класу і з необхідними технічними параметрами.
Comments are closed.