У Франківську як був безлад із паркуванням, так і лишився. Скоро обіцяють новий конкурс для підприємців, водії далі кидають автівки, де заманеться, їх за це або штрафують, або ні, пішоходи сваряться, посадовці нарікають на менталітет – обурені всі. Чи є вихід?
Реквізити є, грошей нема
«Коли приїжджаю до Франківська, то залишаю машину на околиці, бо як заїдеш до центру, то вже не виберешся, – каже мешканець Тисмениці Роман Корчменко. – Парковка біля універмагу «Прикарпаття» завжди забита. Люди з районів, які приїжджають на продуктовий ринок, залишають машини у дворах біля парку Військових ветеранів. Маленькі парковки у центрі, наприклад біля медуніверситету, заважають проїжджати, створюються затори. На платних стоянках паркувальники лише збирають гроші, але не відповідають за безпеку».
В Івано-Франківську нині є два основні оператори, які надають паркувальні місця.
Читайте: Тариф мусить зрости. Франківські паркувальники заявили про збитковість свого бізнесу
«У кожного з них є по 14-15 місць, обладнаних для паркування транспортних засобів, – каже заступник начальника міського управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк. – Це приватне підприємтво «Ярко ІФ» і ФОП Петришин. У «Ярко ІФ» тариф за годину – 9 грн, у Петришина – 6 грн».
Оплачувати парковку нескладно, але не всі прагнуть. Що ж стосується штрафів для водіїв, які залишають свої авто у недозволених місцях, – тут таки проблема.
«Є реквізити, куди мали б надходити штрафи у міський бюджет, але немає чітко визначеної державної процедури, – говорить Гіглюк. – У нас є рішення виконавчого комітету про можливість контролю за дотриманням правил паркування, але жодного штрафу ще не наклали. Ці повноваження є також у Муніципальної інспекції з благоустрою, Муніципальної варти, патрульної поліції».
Шукайте автівку на Польовій
Патрульна поліція таки штрафує. За словами Миколи Гурака, прес-секретаря патрульних, за сім місяців цього року вони склали 258 постанов за порушення правил паркування. Штраф – 510 грн.
«Якщо хтось не сплачує штраф, то його передають до виконавчої службу і вона стягує у подвійному розмірі, – розповідає Гурак. – Також за 2018 рік патрульна поліція евакуювала 37 машин. Якщо автомобіль суттєво заважає руху або припаркований на місці для людей з інвалідністю, але на ньому немає розпізнавальних знаків – це підстава для евакуації. Патрульні викликають евакуатор, роблять опис і передають авто разом з актом водію евакуатора. Він завозить автомобіль на штрафмайданчик на вулиці Польовій. Потім водій має прийти у відділення патрульної поліції, там йому винесуть постанову, він має сплатити штраф і з квитанцією та документами забрати автівку на Польовій. Крім того, там він ще оплачує послуги евакуатора і вартість зберігання машини – залежно від того, скільки діб вона простояла».
Згідно з постановою Кабміну і законом «Про основи соціальної захищеності інвалідів», на кожній парковці має бути не менше 10 % місць, обладнаних для водіїв з інвалідністю. Навіть якщо майданчик має менше ніж 10 місць, все одно має бути хоча б одне паркувальне місце для інвалідів. За словами Андрія Гіглюка, місто зобов’язує до цього операторів парковок, коли проводить з ними конкурс.
Читайте: 40 тис грн за неналежне паркування і дві евакуйовані автівки – у Франківську розповіли про паркомісця осіб з інвалідністю
«Місць для паркування для людей з обмеженими можливостями інколи не вистачає, – каже Віталій Палков, який пересувається на візку. – Але останнім часом їх стає більше. Буває, парковка зайнята кимось із здорових людей, але я все розумію – це людський фактор».
За словами Миколи Гурака, за 2018 рік патрульні оштрафували 67 порушників, які припаркували машину на місцях для людей з інвалідністю, три автівки евакуювали. Штраф у такому разі – від 1020 до 1700 грн.
Проекти і плани
Проблема парковок, напевно, є типовою для українських міст. Її могли б вирішити багаторівневі наземні чи підземні паркінги.
Читайте: Порушників не карають. У Франківську перевіряли умови паркування для людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)
«У нових будинках, де це можливо, ми робимо підземні майданчики, – каже Орест Кошик, директор міського департаменту містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини. – Але в центрі немає місця на створення таких паркінгів. Є один підземний на Мельника, ще планувався багаторівневий паркінг біля міської ради, а також в районі вулиці Шота Руставелі, але вони поки що в стані реалізації».
Минулого тижня міська рада прийняла рішення про створення пішохідної зони на площі Міцкевича – вулиці Лесі Українки. Це добре, але з парковками стане ще сутужніше.
За словами Андрія Гіглюка, буде новий конкурс і нові парковки у центрі. Зокрема, на вулицях Франка, Грушевського, Мельника, Лепкого, Гнатюка, Мазепи, Шевченка, Бельведерській, Василіянок, Курбаса, Мирного і на площі Ринок.
Загалом планують обладнати майже 400 нових паркувальних місць.
Comments are closed.