Політика

Запитай у влади (08.09.2011)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наталя (Івано-Франківськ):— Моєму сину – чотири роки. Нещодавно в нього виявили алергію на ряд харчових продуктів, є довідка від медиків. Хочу отримати фаховий коментар від спеціалістів з відділу освіти, чи надають у дитячих садочках таким дітям окреме харчування (дієтичний стіл)?Галина Сич, головний спеціаліст з дошкільної освіти міста:— Дієтичне харчування – у всіх дошкільних закладах міста. З меню виключені всі продукти, що можуть зашкодити здоров’ю дитини: смажені, наприклад, чи свинина… Якщо в медичній довідці вказано, що є алергія на якийсь певний продукт, то треба звертатися до медсестри дошкільного закладу, і тоді з цією дитиною всі питання будуть вирішувати індивідуально. Хоча молоко, наприклад, навряд чи замінять, бо в складі дитячого харчування 60-70% – це молочні продукти.На жаль, дієтолога в дошкільних закладах нині немає. Тому подібні питання слід вирішувати через управління освіти або дошкільний заклад.

Віктор (Калуш):
— Нещодавно у горах заблукав один мій знайомий. Він мав при собі телефон, але на дзвінки не міг відповісти. Рятувальники звернулися до мобільного оператора з проханням допомогти визначити місцезнаходження чоловіка, який заблукав у горах. Їм сказали, що треба їхати до райцентра та писати заяву.
Чи можна налагодити співпрацю мобільного оператора з МНС, аби у подібних ситуаціях можна було максимально швидко врятувати життя людини?

Володимир Хіцяк, експерт із зовнішніх зв’язків ЗТУ «МТС Україна»:
— У МТС є послуга «Дитина під наглядом»», що дозволяє визначати приблизне географічне розташування абонента відносно базових станцій оператора. Вона орієнтована на батьків, які хочуть наглядати за своїм чадом, але її успішно можна застосовувати для знаходження будь-якої людини (за умови, що її телефон знаходиться в мережі).

Інформація про місце перебування людини відноситься до розряду персональних даних, тому, відповідно до українських законів, оператор не має права без згоди цієї людини надавати цю інформацію нікому, навіть державним органам. Тому абонент, про місцезнаходження якого хоче дізнатися інша людина за допомогою послуги «Дитина під наглядом», повинен підтвердити свою згоду відправкою SMS на спеціальний номер. Проте ми в МТС розуміємо, що іноді виникають ситуації, коли інформація про місцезнаходження людини може врятувати її життя.

Для таких випадків, на наш погляд, повинна бути розроблена спрощена схема отримання цих даних, але спочатку таку схему треба узгодити законодавчо. Наші експерти вже обговорювали це питання з МНС, і, сподіваємося, воно буде вирішене найближчим часом.

Мирослав Яворський, заступник командира Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону:
— Ми часто шукаємо туристів, які заблукали в горах з допомогою мобільного зв’язку за умови, що в тому місці є покриття. Якщо воно відсутнє, що характерно для більшості гірської місцевості, то ми проводимо пошуки згідно з даними реєстрації групи у гірському пошуково-рятувальному пункті, або за даними рідних чи близьких. Що стосується співпраці з мобільними операторами, то ми зацікавлені, щоб це питання обговорювалося та вирішувалося принаймні на регіональному рівні. Це дало б можливість у критичних випадках значно звузити територію пошуку, пришвидшити сам пошук і мінімізувати час надання допомоги людині чи людям, які заблукали в горах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.