Політика

Найкращі та найфаховіші

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перша сесія шостого демократичного скликання Івано-Франківської міської ради почалася весело. Завдяки голові міської територіально-виборчої комісії (ТВК) Богдану Виннику, який, певно, хотів побити усі рекорди, чим добряче розважив як депутатів, так і решту присутніх у залі.

Здавалося, що так невиразно та перекручено не зможеш прочитати навіть якби зумисне захотів. Бо перекручував він не тільки прізвища депутатів, а й святенницькі чини. Хтозна, може ці перекручування колись стануть новими прізвиськами і, наприклад, відомого депутата Ігоря Халаменду, якого у народі називають «Бурою», почнуть називати «Халамандрою». Принаймні, саме так його «охрестив» Винник.

Тож склад міської ради нині оновлено майже на 90 %. З них 34 мандати має «Свобода», 9 – «Фронт змін», 5 – «Батьківщина», 4 – «Партія регіонів», по два «Третя сила», «Удар» та «Наша Україна» і один – «Собор». Всього – 59. Найдосвідченішими депутатами сміло можна назвати представників «Батьківщини», адже їхні Василь Бойчук та Володимир Стасюк обираються вже вп’яте. Є у раді і семеро жінок (з них шість із «Свободи» та одна з «Удару»). До речі, в сукупності середній вік депутатів – 36 років. Найстарший та наймолодший депутат (і цього можна було очікувати) є представниками ВО «Свобода». Це Богдан Полковник – (74 роки) та Віталія Сарабін (20 років). До речі, 28 депутатів нині працюють на керівних посадах. Тут є лікарі, менеджери, науковці, вчителі, приватні підприємці тощо.


«Свобода» прийшла на сесію у вишиванках

Висуванець «Третьої сили» Юрій Соловей, чемно вислухавши інформацію про депутатський склад, спитав у Богдана Винника, чи він, бува, нічого не забув. Відтак нагадав, що згідно з рішеннями Івано-Франківського та Львівського апеляційного судів (обидва адміністративні) ТВК мали розподілити 60 мандат. Навіть більше – ТВК своїм рішенням вирішила, що шістдесятим депутатом має бути Роман Тимків від «Третьої сили». На це Винник відповів, що протокол ТВК не є легітимним, адже на тому засіданні зібралося всього вісім членів, а мінімум – мало бути десять. І додав, що ЦВК це рішення визнала недійс­ним. Врешті свободівці почали голосно аплодувати Виннику, коли той сказав, що про усе це вони можуть поговорити після сесії. Тож Соловей мусив відійти від мікрофону.

Після цього почалися виступи. Головний висновок – це те, що свободівці, регіонали та мер солідарні у думці, що вибори відбулися демократично. Отже, Віктор Анушкевичус присягнув на Конституції і висловив сподівання на конструктивну роботу. Мовляв, він має надію, що міська рада не розчарує виборців. І додав: «Наші програми із «Свободою» нічим серйозним не відрізняються». Голова облради Олександр Сич побажав, аби у міській раді поєдналася життєва мудрість, юнацькі знання та бажання творити добро. І додав: «Кожен з вас має великі повноваження, які можуть бути використані як для добра, так і для хаосу».

А нардеп-регіонал Василь Чуднов запевнив усіх, що «наші мудрі франківці зробили єдино правильний вибір». Як результат – до найвищого самоврядного органу міста прийшли «найкращі, найфаховіші, найбільш достойні представники івано-франківської громади». Крім того, він привітав «з великою приємністю мера». «Те, що мешканці Івано-Франківська вдруге висловили йому довіру, – наголосив Чуднов, – говорить, що те, що розпочату ним роботу люди оцінили». Сказав регіонал і про те, що мав би велику честь стати 60‑им депутатом міськради. І став би ним не для своїх справ, а для обов’язків перед містом. У повітрі запахло виборами до Верховної Ради…

Руслан Марцінків голосує сам за себеОбрали депутати на сесії і секретаря міськради. Кандидатура була тільки одна – свободівець Руслан Марцінків. Інші висувати було б смішно. Адже нині «Свободі» вистачає голосів на прийняття будь-якого рішення. Даруйте, єдине, що вони не можуть зробити самотужки – це висловити недовіру меру або ж подолати накладене ним вето. Проте, дивлячись на злагодженість їхньої роботи, можна припускати, що такі рішення у них наразі не заплановані.

Проголосувавши, депутати з’ясували, що двоє з них відсутні. Це були Ігор Халаменда та Юрій Соловей. Регіонал Ігор Дутка запевнив, що Халаменда не має нічого проти, щоб голосування відбулося без нього. А з Соловеєм по телефону зв’язатися не вдалося… Отже, двоє були відсутні, шестеро проголосувало проти Марцінківа, решта, тобто 52 депутати, підтримали його кандидатуру. Марцінків сів поряд з Анушкевичусом і утворили вони непоганий тандем. Хтозна, може саме тому мер закінчив сесію словами «Слава Україні». Такого він ще не робив.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.