Перша сесія шостого демократичного скликання Івано-Франківської міської ради почалася весело. Завдяки голові міської територіально-виборчої комісії (ТВК) Богдану Виннику, який, певно, хотів побити усі рекорди, чим добряче розважив як депутатів, так і решту присутніх у залі.
Здавалося, що так невиразно та перекручено не зможеш прочитати навіть якби зумисне захотів. Бо перекручував він не тільки прізвища депутатів, а й святенницькі чини. Хтозна, може ці перекручування колись стануть новими прізвиськами і, наприклад, відомого депутата Ігоря Халаменду, якого у народі називають «Бурою», почнуть називати «Халамандрою». Принаймні, саме так його «охрестив» Винник.
Тож склад міської ради нині оновлено майже на 90 %. З них 34 мандати має «Свобода», 9 – «Фронт змін», 5 – «Батьківщина», 4 – «Партія регіонів», по два «Третя сила», «Удар» та «Наша Україна» і один – «Собор». Всього – 59. Найдосвідченішими депутатами сміло можна назвати представників «Батьківщини», адже їхні Василь Бойчук та Володимир Стасюк обираються вже вп’яте. Є у раді і семеро жінок (з них шість із «Свободи» та одна з «Удару»). До речі, в сукупності середній вік депутатів – 36 років. Найстарший та наймолодший депутат (і цього можна було очікувати) є представниками ВО «Свобода». Це Богдан Полковник – (74 роки) та Віталія Сарабін (20 років). До речі, 28 депутатів нині працюють на керівних посадах. Тут є лікарі, менеджери, науковці, вчителі, приватні підприємці тощо.
«Свобода» прийшла на сесію у вишиванках |
Висуванець «Третьої сили» Юрій Соловей, чемно вислухавши інформацію про депутатський склад, спитав у Богдана Винника, чи він, бува, нічого не забув. Відтак нагадав, що згідно з рішеннями Івано-Франківського та Львівського апеляційного судів (обидва адміністративні) ТВК мали розподілити 60 мандат. Навіть більше – ТВК своїм рішенням вирішила, що шістдесятим депутатом має бути Роман Тимків від «Третьої сили». На це Винник відповів, що протокол ТВК не є легітимним, адже на тому засіданні зібралося всього вісім членів, а мінімум – мало бути десять. І додав, що ЦВК це рішення визнала недійсним. Врешті свободівці почали голосно аплодувати Виннику, коли той сказав, що про усе це вони можуть поговорити після сесії. Тож Соловей мусив відійти від мікрофону.
Після цього почалися виступи. Головний висновок – це те, що свободівці, регіонали та мер солідарні у думці, що вибори відбулися демократично. Отже, Віктор Анушкевичус присягнув на Конституції і висловив сподівання на конструктивну роботу. Мовляв, він має надію, що міська рада не розчарує виборців. І додав: «Наші програми із «Свободою» нічим серйозним не відрізняються». Голова облради Олександр Сич побажав, аби у міській раді поєдналася життєва мудрість, юнацькі знання та бажання творити добро. І додав: «Кожен з вас має великі повноваження, які можуть бути використані як для добра, так і для хаосу».
А нардеп-регіонал Василь Чуднов запевнив усіх, що «наші мудрі франківці зробили єдино правильний вибір». Як результат – до найвищого самоврядного органу міста прийшли «найкращі, найфаховіші, найбільш достойні представники івано-франківської громади». Крім того, він привітав «з великою приємністю мера». «Те, що мешканці Івано-Франківська вдруге висловили йому довіру, – наголосив Чуднов, – говорить, що те, що розпочату ним роботу люди оцінили». Сказав регіонал і про те, що мав би велику честь стати 60‑им депутатом міськради. І став би ним не для своїх справ, а для обов’язків перед містом. У повітрі запахло виборами до Верховної Ради…
Обрали депутати на сесії і секретаря міськради. Кандидатура була тільки одна – свободівець Руслан Марцінків. Інші висувати було б смішно. Адже нині «Свободі» вистачає голосів на прийняття будь-якого рішення. Даруйте, єдине, що вони не можуть зробити самотужки – це висловити недовіру меру або ж подолати накладене ним вето. Проте, дивлячись на злагодженість їхньої роботи, можна припускати, що такі рішення у них наразі не заплановані.
Проголосувавши, депутати з’ясували, що двоє з них відсутні. Це були Ігор Халаменда та Юрій Соловей. Регіонал Ігор Дутка запевнив, що Халаменда не має нічого проти, щоб голосування відбулося без нього. А з Соловеєм по телефону зв’язатися не вдалося… Отже, двоє були відсутні, шестеро проголосувало проти Марцінківа, решта, тобто 52 депутати, підтримали його кандидатуру. Марцінків сів поряд з Анушкевичусом і утворили вони непоганий тандем. Хтозна, може саме тому мер закінчив сесію словами «Слава Україні». Такого він ще не робив.
Comments are closed.