Без категорії

Куди ідеш, Україно?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент України Віктор Янукович на сесії ПАРЄ заявив, що голодомор 1930‑х років не був геноцидом українського народу. Міністр освіти та науки Дмитро Табачник говорить про деполітизацію та гуманізацію підручників з історії України. Віце-прем`єр-міністр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко доручає Мінкульту проаналізувати закон, що передбачає обов`язкове дублювання фільмів українською мовою. Перелічувати можна довго. «Репортер» вирішив поцікавитися думкою відомих українців з цього приводу.


Юрій Андрухович, письменник:

«Зрозуміло, що це все разом – кроки теперішньої влади, щоб знищувати в Україні все українське. Тут все однозначно: вибираються найбільш чутливі, болючі місця і по них наноситься удар. Думаю, таким шляхом ми зайдемо до повної втрати суверенітету в будь-якому розумінні – політичному, культурному, ідеологічному.

Що робити – зараз в мене відповіді нема. Цьому всьому можна було протиставити одне – масовий суспільний спротив. Але населення, власне населення, а не суспільство, зараз у фазі певного занепаду. І, на мій погляд, не спроможне виступити на якийсь масовий злагоджений протест. Значною мірою це пояснюється тим, що опозиційні політики поки що теж не в найкращій формі. Думаю, що це відбудеться з часом – бойові якості відновлюються, вони повинні би повернутися. Єдине, що коли вони повернуться, вже може бути справді запізно. По багатьох моментах будуть прий-няті рішення і змінювати їх буде значно складніше, ніж зупинити їхнє прийняття зараз».


Кость Бондаренко, політолог:

«Ці події означають те, що нова команда більше уваги приділяє економіці країни, ніж гуманітарній сфері, і намагається будувати нормальні стосунки з Росією».


Роман Чайка, журналіст, музикант:

«Держава роздержавлює державу, вибач-те за каламбур. Фактично влада проводить деконст-рукцію всього, що становить ця держава як надбудова над країною. Найстрашніше – це нагадує аншлюс. Такі речі в історії вже були – поглинання Німеччиною Австрії. Так само структурно відбувається поглинання Росією України. І все це здійснюється руками нашої влади.

Можливий вихід прописаний в Конституції – згідно з нею народ України має право на захист своєї держави, якщо вона йому потрібна. Всі засоби доступні – і парламентські, і непарламентські… Але якщо це народу не потрібно, то питання «що робити» може бути хіба у розмовах інтелігентів на кухні».


Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«Це все можна розцінювати як безумовну капітуляцію України на цьому етапі. Можна шукати якісь рації. Вони полягають в тому, що країна опинилася в дуже важкому економічному стані, на грані краху – величезні борги, і загроза дефіциту бюджету, який не можна подолати. Тут ми можемо шукати виправдання і для Януковича, і для Азарова.

Значно прикріше, що в українського суспільства посилилася глибока зневіра у власних силах і абсолютна недовіра до теперішньої влади. Крім того, маємо уже перші політичні переслідування. Бачимо, що, не дивлячись на видиме потеп-ління стосунків з Москвою, вона продовжує дуже активну діяльність на півдні України і на Сході – фінансує антиукраїнські організації, антиукраїнські телеканали, антиукраїнських чиновників. Тобто попередня лінія Москви на розкол України збереглася в повній мірі».


Тарас Возняк, політолог:

«Це означає, що треба буде цю владу змінювати. Бо вона посилює розкол у суспільстві, спеціально, демонстративно нищить українство. Думаю, це божевілля. Не знаю, хто є радником у президента Януковича, але він або працює абсолютно на розвал України і знищення єдності, або Бог йому не додав розуму».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.