Без категорії

Який грип без політики?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще весною спеціалісти попереджали про можливий спалах небезпечної вірусної інфекції з початком нового епідемічного сезону. А європейські експерти ще у серпні прогнозували зростання кількості інфікованих штамом вірусу А / Н1N1. Втім ще тиждень тому ні про яку епідемію в Україні не йшлося.
А зранку 29 жовтня країна миттєво опинилася у «світовій пандемічній зоні так званого каліфорнійського грипу, який спочатку називали свинячим». Саме так заявив міністр охорони здоров’я Василь Князевич.
За декілька днів в зону карантину потрапили дев’ять областей України, кількість хворих постійно зростає, в аптеках дефіцит медикаментів. Будь-які масові заходи, в тому числі передвиборчі мітинги та зустрічі відмінено. А кандидати в президенти один за одним відвідують Західну Україну.
Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із такими запитаннями:
1. Чому Україна виявилася не готовою до епідемії?
2. Як зараз впливають політики на настрої у суспільстві?

 

Тарас Возняк, політолог, м. Львів:

«1. Україна виявилася не готовою, бо наша медицина розвалюється. За закуп-ку медикаментів дають 80 % відкату, а на 20 % закуповують. І там є навар. Щоби добре жити та їздити на мерседесах. Уявіть собі, яку гидоту закуповували постійно через так звані тендери. По-друге, не треба сильно перебільшувати цю епідемію. Цифри говорять про те, що нічого екстраординарного не відбувається, крім неймовірної паніки.

2. Половина політиків є просто некомпетентними і безсовісними людьми, які ляпають язиками, не розуміючи, про що. Вони заполонили всі екрани і не дають говорити фахівцям. Виявляється, політики у всіх справах — від гінекології до епідеміології — мають більш компетентну думку, ніж фахівці. Найголовніше — потрапити на екран, а не реально ліквідовувати епідемію».

Дмитро Шлемко, народний депутат України, БЮТ:

«1. Мені складно сказати, готова чи не готова Україна. По-перше, ніхто не міг передбачити, коли буде грип. По-друге, нинішня ситуація має свою специфічну форму. Прийшов не просто грип, який ми успішно лікували і мали в запасі ліки. Прийшов грип відповідної модифікації. Україна через кілька днів буде мати все те, що мали інші країни, які цей шлях уже пройшли.

2. Політики не повинні втручатися туди, де мають працювати професіонали. Є цінності, які кожен ставить найвище, серед них — здоров’я та спокій. Якби сьогодні кожен думав про те, що треба їх вберегти, то, напевно, не займав-ся би тим, чим займаються нині політики — показухою, криком, використанням ситуації».

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. В Україні — безлад, тому вона й виявилася не готовою. Крім того, панічні настрої ускладнили ситуацію.

2. Як би ми не любили політиків, але вони є єдиними лідерами громадської думки. Заспокоїти паніку вони, можливо, й не можуть, але здатні роздмухати. І ця технологія була застосована. Якщо у попередній виборчій кампанії було «Бандитам — тюрми», то під час цієї Юлія Тимошенко бореться уже не з бандитами, а з бацилами. Краще боротися з уявним ворогом, а не реальним. Уявні страхи значно сильніші. Крім того, вона ставить себе у виключне положення — я борюся з епідемією, а ви всі боретеся зі мною».

Олег Тягнибок, голова всеукраїнського об’єднання «Свобода»:

«1. Україна виявилася не готовою, тому що при владі — бандити, які крадуть гроші. Можу достеменно назвати розпоряд-ження Кабінету Міністрів від 28 квітня 2009 року «Про виділення коштів для проведення першочергових заходів з недопущення занесення та поширення на території України свинячого грипу». В ньому вказано, що виділено 50 млн. грн. на проведення цих заходів. Нічого не зроблено. Натомість, так розумію, профінансована поїздка в мексиканські штати різних так званих фахівців для вивчення досвіду. Ці 50 млн. пішли не на те, на що потрібно. Попіарилися, що гроші виділили, потім ті гроші тупо вкрали. От тому нація й не була готова.

2. Політики сіють паніку. Не Тимошенко має кожні десять хвилин на телебаченні бути, а фахівець. Має бути єдина інфор-маційна політика. А то міністр говорить одне, головний санітарний лікар — інше, прем’єр-міністр — третє, а кожен політик, який собі дозволяє коментувати ці речі, — четверте. Ми не виключаємо, що це робиться, щоб відволікти від інших проблем — від економічної кризи, від справи Лозинського, від справи педофілів. Ніхто вже про то не говорить, усі стурбовані епідемією грипу».

Ігор Зварич, член політради Партії Регіонів:

«1. Не готові були з двох причин. Перша — це загальна неготовність, як завжди. Спочатку, маю на увазі березень-квітень, сильно готувалися, а потім… А друга — сама ситуація відмінна від тих, що були. Не від області це залежить, а від урядових структур. Безумовно, треба було приділити цьому більше уваги. Я повинен сказати, що лікарі роблять все можливе, аби спинити цю ситуацію. Я особисто вдячний колективу Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, що витягли мого онука з температури 42 градуси.

2. Думаю, принаймні загалом, політики намагаються позитивно впливати».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.