Соціум

У їдальнях двох франківських шкіл виявили бактерії групи кишкової палички

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Активістки ГО “Мами Прикарпаття” оприлюднили результати лабораторних аналізів зразків їжі у школах №12 і №13 Івано-Франківська.

27 березня активістки ГО “Мами Прикарпаття” разом з працівниками Держпродспоживслужби та журналістами проінспектували їдальні у загальноосвітніх школах № 13 та 12 в Івано-Франківську, пише Курс.

Виявилося, що у ЗОШ №12 не вистачає потужностей, щоб готувати гарячі сніданки та обіди для старшокласників. Ними забезпечують лише пільгові категорії дітей та учнів початкової школи.

У ЗОШ №13 також виявили ряд порушень, серед яких відсутність цінників на булочних виробах, несвіжий салат. Тут лише нещодавно змінили підприємця, який надавав послуги харчування.

Працівники Держпродспоживслужби взяли на аналіз воду, їжу та змиви. За результатами дослідження виявили відхилення від норми – бактерії групи кишкової палички, яких не повинно бути. Це може означати, що кишкова паличка є і на руках персоналу, отже, і на посуді. Бактерії виявили на столі в одній школі та на вазі – в іншій.

Читайте: У Тисменицькому районі шість шкіл не мають власних їдалень (ВІДЕО)

Активістка ГО “Мами Прикарпаття” та мама учня, який харчуєть в їдальні школи №13 Наталя Амарі хоче мати впевненість у тому, що її дитині у школі кожного дня пропонуватимуть свіжу страву, приготовану чистими руками. Вона переконана, що потрібні як зміни застарілого обладнання, так і зміни в організації харчування. Під час перевірки їдалень мами відзначили, що близько 80% їжі залишилося на тарілках учнів після сніданку.

“Можливо варто запитати самих дітей – що вони хочуть бачити у своєму меню, вносити зміни, проводити опитування із залученням батьків, що вони хочуть бачити на своїх столах на наступний тиждень. Можуть бути різні страви, а не всім одну і ту ж кашу на сніданок і враховувати ці побажання, – зазначила Наталя Амарі. – Таким чином на столах залишалось би менше їжі, а наші діти отримували би необхідні їм калорії, вітаміни та корисні речовини з їжі”.

Читайте: Активісти «Коник help» навідалися до мешканців геріатричного будинку (ВІДЕО)

Голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна додала, що якби побажання дітей враховувалися, то як праця кухарів була би немарна, так і оплата за сніданки чи обіди не йшла би у смітник.

“Давайте будемо спрямовувати свій час та енергію не на те, щоб викинути все у смітник, а для того, щоб приготувати якісну їжу, яку дійсно будуть споживати”, – запропонувала Вершиніна.

Читайте: У школі на Вінниччині встановили молокомат за 53 тисячі гривень (ФОТО)

Вона закликала батьків цікавитися чим харчуються їх діти у школах та не бути байдужими. Хоча, у багатьох закладах чиниться тиск на батьків, які починають виявляти увагу до будь-яких процесів, які відбуваються в освітніх закладах. Активістка наголосила, що зі скаргою на шкільну їдальню чи харчування у дитсадку до Держпродспоживслужби може звернутися будь-хто і її працівники проведуть перевірку.

“Результати були очікувані”, – резюмувала Мар’яна Вершиніна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.