Традиційно «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки». Цього разу – паска із сирного тіста.
“Цього року вирішила опублікувати цей рецептик і у своєму блозі, адже до Великодня залишилося ще так мало часу, а цей процес приготування цієї паски є дуже швидким та невибагливим, тож господиньки ще зможуть його приготувати. Особливість цього рецепту в його простоті, адже на відміну від дріжджового тіста, з цією паскою не потрібно бавитися цілий день”, – пише гастроблогерка.
Інгредієнти: 150 г домашнього сиру, 75 мл молока, 60 мл олії, 1 яйце, 80 г цукру, 1 пачка ванільного цукру, 75 г родзинок або в’яленої журавлини чи інших сухофруктів, 300 г борошна, 10 г порошку до печива. Для глазурі: 1/2 скл. цукру-пудри, 1 ст. л. молока.
Духовку розігріти до 180 градусів. Родзинки замочити в гарячій воді. В мисці змішати сир, молоко, яйце, олію, цукор і ванільний цукор до однорідності.
Читайте: «Смачні вихідні» з Репортером. Пісний брауні з вишнями – без яєць, масла та шоколаду (ФОТО)
Відтиснути родзинки з води, додати до суміші, перемішати.
Додати до сирної маси просіяне борошно і порошок до печива.
Замісити доволі «круте» тісто, яке не липне до рук. За потреби додати ще трішки борошна.
Форму для паски, діаметром 12,5 см, змастити олією. У форму викласти тісто, розподілити його і розрівняти.
Читайте: Смачні вихідні з «Репортером»: вишневий сирник (ФОТО)
Пекти в розігрітій до 180 градусів духовці 60-70 хвилин. Готовність паски перевіряти довгою дерев’яною шпажкою, якщо паличка суха – паска готова. Якщо під час випікання паски верхівка буде сильно рум’янитися, прикрийте її фольгою. Я цього не робила, бо не було такої потреби. Готовій пасці дайте злегка охолонути, а тоді витягніть з форми і остудіть.
Для глазурі змішайте пудру з молоком, ретельно вимішайте до потрібної консистенції. Глазур має бути достатньо густою, щоб не розтікалася.
Покрийте глазур’ю кекс, прикрасьте за бажанням, я посипала цукровою посипкою, поставте до холодильника, щоб поливка застигла. Ось і все святкова паска готова.
Читайте: «Смачні вихідні» з Репортером. Салат «Вінок»
Насправді рецепт цієї паски дуже схожий на рецепт сирного штолена – традиційної різдвяної німецької випічки. Але паска, на відміну від свого німецького брата, більш пухка, її можна і потрібно одразу їсти, а не вистоювати, як штолен, 2-3 тижні. А це велика перевага. Сама паска за цим рецептом виходить не дуже солодкою, проте її смак доповнює доволі солодка глазур, яка все збалансовує.
Попри те, що в рецепті немає дріжджів паска, доволі добре росте, виходить щільною, проте не забитою, смакує з чаєм, молоком чи улюбленим какао. А ще такий рецепт паски може бути чудовою альтернативою дріжджовим варіантам і стане справжньою окрасою вашого великоднього кошика. Звичайно, дріжджова бабка є надзвичайно пухкою і майже повітряною, тут цього ефекту не буде. Проте час витрачений на приготування цієї красуні, не більше двох годин разом із випіканням, компенсує усе. Усім смачних та веселих свят!
Comments are closed.