Соціум

У Франківську для вчителів, школярів та їхніх батьків запровадять онлайн-курси

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно Міністерство освіти і науки України спільно зі студією онлайн-освіти EdEra створило «Онлайн-курс для вчителів початкової школи». Він є обов’язковим для тих, хто вже цього року прийматиме перші класи. У чому особливості курсу, навіщо він вчителям і що з того учням?

На сайті департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради вже є повідомлення про «Онлайн-курс для вчителів початкової школи». Знають про нього і в самих навчальних закладах.

«Насамперед, цей курс ознайомить вчителів із новим Держстандартом початкової освіти та методиками компетентнісного навчання, удосконалить знання не лише з певних предметів, а й з основ нейропсихології, — каже Микола Івануляк, директор франківської школи № 16. — З іншого боку, це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які вчитимуть перші класи з вересня 2018 року».

Одним із плюсів онлайн-освіти є те, що зареєструватися можуть не лише викладачі, а й батьки. Адже курс є відкритим. Якщо і вчитель буде керуватися вивченим матеріалом, і батьки, то вони краще розумітимуть одне одного.

Читайте: У селі Завадка, що на Калущині, школярі навчаються у «тісних» умовах (ВІДЕО)

За словами директора міського департаменту освіти та науки Ігоря Смаля, вчителі, які з вересня навчатимуть першокласників, уже зареєструвалися на курс і створили там свої віртуальні кабінети.

«На сайті вони виконуватимуть завдання, — розповідає Смаль. — Після цього буде очна сесія, на якій тренери перевірять здобуті знання та вміння. Потім вчителі отримають сертифікати. Відповідальні за це навчання — фахівці обласного інституту післядипломної педагогічної освіти».

Вчителька початкових класів школи №16 Ірина Дутчак каже, зареєструвалася більшість педагогів. Про курс вони дізналися від керівництва шкіл, а також із соцмереж. На її думку, курси складені професійно, містять багато корисної інформації. Втім, поки що Дутчак прослухала лише дві лекції.

«Вчора на сайті з’явилась і третя, — каже вчителька. — Але я її ще навіть не відкривала — важко завантажити, адже великий наплив людей. А з попередніх двох почерпнула багато нового. В результаті, думаю, до навчання перших класів буду готовою».

Читайте: Тепер школярі за держкошт можуть створити 3D-винахід і знайти інвестора

За словами директора школи Миколи Івануляка, онлайн-курси — це не лише вимога часу, а й дуже корисний інструмент для шкіл, коледжів та університетів. Онлайн-освіта важлива й для учнів, наприклад, як альтернатива під час карантину чи незапланованих канікул.

«Єдина проблема — матеріальне забезпечення та готовність педагогів і учнів комунікувати за допомогою гаджетів, — говорить Івануляк. — Було б добре, якби ще й батьки ставились з розумінням та забезпечували дітей, наприклад, електронними книгами. До того ж, аби бачити результат, потрібно поспостерігати за процесом онлайн-навчання хоча б рік-два. З досвіду шкіл, які вже випробували онлайн-курси, можна зробити висновок, що рівень знань старанних учасників процесу покращився на 20-30%».

Директор департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль каже, що вони хочуть започаткувати онлайн-уроки для учнів молодших класів, вчителів і батьків. Про середню та старшу школу поки що лише думають.

«Проте є ідея, щоб старшокласники знімали короткі відео для менших, де пояснювали б правила та закони», — говорить Смаль.

Відеоуроки для школярів будуть доступними з вересня 2018 року. Фінансуватиме курс департамент. Але ще не вирішили, з якими саме платформами співпрацюватимуть, — можливо, Мoodle або EdEra.

Читайте: Що таке опорні школи та чому Івано-Франківська область тут пасе задніх

Учителька Ірина Дутчак вважає, що онлайн-освіта для школярів — дуже хороша ідея. Адже після реформ навчання відбуватиметься по-іншому: діти не сидітимуть постійно за партами, а працюватимуть у групах. Курси допомогли б першачкам освоїтись і навчитись працювати в колективі.

«Звісно, було б круто, якби можна було поєднувати відвідини школи та онлайн-курси, — каже старшокласниця франківської школи №28 Людмила Бойко. — Онлайн-освіта виручала б і вчителів, і дітей. А під час карантину курси були б незамінні. Бо через незаплановані канікули програму стискають так, що потім не виходить вивчити всі теми, як треба. Чимало школярів за канікули взагалі забувають, як ручку тримати, а тут йдеться про вивчення нового матеріалу. Вчителям це дало б можливість виділяти більше часу на проблемні розділи, а учням — на їх засвоєння».

Натомість, директор школи Микола Івануляк говорить про ймовірні проблеми із забезпеченням шкіл обладнанням і дидактичним матеріалом тощо. Бо якщо передбачені Міносвіти кошти надходитимуть невчасно, наприклад, влітку, то школи не зможуть взяти участь у торгах у системі ProZorro.

«Усе це важко, але робити треба. Я інколи кажу, що це, наче українська «Таврія» поїхала змагатися з «Ferrari» на «Формулі-1». Або ми їдемо та змагаємось, або не беремо участі взагалі. Не можна жити за старими стандартам, потрібно змінювати себе — всім. Якщо не змінюються вчителі, батьки, то система буде мертвою», — наголошує Микола Івануляк.

Фото: prometheus.org.ua, pedpresa.ua

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.