Гроші

“Ліки замовлені у 2016 отримуємо зараз, а за 2017 рік ще немає” – медики Івано-Франківської ОДКЛ про онкохворих дітей (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
15 лютого – Всесвітній день дитини, хворої на рак. У 2017 році в Івано-Франківській області під лікарським спостереженням зараз знаходиться 231 онкохвора дитина. онкохворих

З 2012 року в обласній дитячій клінічній лікарні відкрили онкогематологічне відділення, в якому за рік 560 дітей проходять діагностику або лікування.  Деяких відправляють на лікування у Київ, якщо тут немає достатньо обладнання, про це повідомили на прес-конференції в ОДКЛ. онкохворих

“Один день, якщо ми зупиняємо хімію, – може відгукнутись рецидивом. Ми змушені лікувати дітей агресивною терапією.  Зараз працюють три лікарі, в яких немає особистого життя, бо діти лікуються цілолодобово і лікарі повинні бути на зв’язку. Медперсонал повинен знати, буквально кожен крок дітей, які перебувають у відділенні” – розказала головний онкогематолог Алла Іваненко.

За словами медиків, вони не мають права “недодіагностувати”, бо дитина може потім померти від рецидиву. Кожні шість місяців вони їздять до Києва на конференції.

Також лікарі ОДКЛ розповіли, що держава виділяє кошти на дві програми закупівлі медикаментів.  Онкологію – фінансують по заявках із регіонів. Місцева програма дає можливість придбати препарати супроводу, яких потребують діти.

“Ліки, які замовляли на 2016 рік, ми продовжуємо отримувати зараз, а по заявці на 2017 рік ще нічого не отримали. Загалом замовили на 8 мільйонів, – розповідає Ліна Матвіїв, заступник головного лікаря. – По місцевих програмах – на 150 тисяч гривень, що дало змогу частково придбати препарати супроводу. Також використали 600 тис грн через перерозподіл із тих регіонів, де вони були у надлишку. Благодійні фонди допомогли сумарно 350 тисячами гривень”.

Як розповідають медики, якщо у сім’ї є онкохвора дитина – батьки мають обов’язково обстежитись перед народженням другої дитини. За минулий рік було 250 хворих дітей тільки у відділі онкогематології, з них майже 200 зараз є здоровими. Хто має змогу – їдуть в Італію, Польщу, Білорусьна трансплантацію, після якої сильно зростає шанс на одужання.

“Ситуація з обладнанням покращилась – закупили лініомати, які рахують краплі хімії, що збільшує точність отриманих доз хімії. Батькам хочеться нагадати, щоб вони були уважними до своїх дітей, звертали увагу на мікросимптоми: блідість, кволість, плаксивість, збільшені лімфовузли, біль у кінцівках. Це допоможе раніше виявити захворювання і збільшить шанси на одужання” – порадила на завершення Ліна Матвіїв.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.