Люди

Володимир Ластовецький – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу до постійної рубрики «Репортера» потрапляє гітарист франківського рок-гурту «Мольфа» Володимир Ластовецький. Ні, не за музику, за перемогу над здоровим глуздом.

Пару днів тому він, напевно, без зайвих роздумів, похвалився у соц­мережі тим, що на вихідних «підкорив» одну з найвідоміших карпатських вершин – Петрос Чорногірський… на позашляховику. Виклав відео. І додав, що скоро добереться й до Попа Івана, пише Репортер.

Пост музиканта підхопили стрімкі франківські сайти, добре, що не всі. Хоча, ЗМІ мають поширювати не лише позитив, правда? Мало того, негативу в інформаційному просторі й так, м’яко кажучи, не бракує. Але дивно, коли вчинок, хвалитися яким нормальному карпатському туристу було б соромно або принаймні незручно, подається майже як подвиг. Ну, то таке – нехай і дурість бачать, може, інші задумаються.

Як не крути, а проблема вилізла. Виявилося, що джипи в Карпатах бачили багато туристів і це видовище викликає в них лише люту ненависть. І сам Ластовецький, і легкодумні журналісти отримали купу відгуків – більшість слів не добирала. Шкода, що закон про пресу не дозволяє навести тут найсмачніші вислови, втім охочі знайдуть це все в інтернеті. З того галасу можна сказати одне: якби з таким азартом захищали Карпати десь у парламенті, то люди ходили б горами в бахілах.

Та насправді усе це геть не смішно. Джипів щороку більше – і на Петросі, і на Свидовецькому хребті, і в інших місцях. Це не просто поодинокі автотуристи самі собі вишивають Карпатами, це бізнес, гостей возять, і не якісь заїжджі варвари – місцеві. До речі, будете в Яремче, зверніть увагу – біля вокзалу в центрі міста теж часто стоїть позашляховик із запрошенням покататися горами…

Наскільки це законно? От як прокоментував джипи на Петросі заступник директора Карпатського біосферного заповідника з наукової роботи, відомий в Україні еколог, академік Федір Гамор:

«Це дуже неприємний факт, грубе порушення природного режиму заповідника. Це – варварство. Ми розберемося, звідки вони там взялися, бо там є кілька виїздів. У будь-якому разі західна частина вершини входить до заповідника. Я знаю одне – в нас є розпоряд­ження голови Закарпатської ОДА, яким джипінг на території природного заповідного фонду – заборонений. Будемо розбиратись, пробувати притягувати до відповідальності ті фірми, які надають такі послуги. Розберемось, через яке КПП вони їхали, бо там є і наші, і лісгоспівські – трохи багато господарів».

Варварство, каже академік, і не знає, звідки на Петросі взялися позашляховики. А автівки їдуть через КПП. Їх пропускають. Водії платять гроші. Так, колега того ж Ластовецького написав, що проїзд коштував їм 60 грн, їхали вони битою сухою дорогою і нічого не зіпсували. Ну, не розуміють люди, а що сталося, звідки крик? Мовляв, тут ліси рубають кубічними кілометрами, а вони ж просто на автівці заїхали?..

Навряд чи хтось знайде винних, навряд їх покарають, бо виявиться, що нема за що. Усі молодці – бізнесмени, «підкорювачі», «наглядачі». Добре таки сказав академік Гамор – забагато господарів.

У всесвітньо відомому парку Єллоустон (США) рейнджери кажуть, що вони намагаються тримати територію в такому стані, ніби людей немає в природі. Судячи зі ставлення до Карпат, у нас десь так само – самі свині.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.