У Калуші медики зафіксували випадок захворювання на гепатит А. Захворіла доросла людина.
Про це повідомила лікар-епідеміолог Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ольга Гошовська, пишуть “Вікна”.
Як відомо, гепатит А (хвороба Боткіна, “жовтуха”) має літньо-осінню сезонність. Вірус може потрапляти в організм здорової людини із забрудненими продуктами (овочами та фруктами), водою. Крім того, він легко передається від людини до людини.
У більшості випадків хвороба починанається гостро, з підвищенням температури до 38,5 0С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людини відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю пива). Можливе свербіння шкіри.
Ольга Гошовська зауважує, що гепатит А також відноситься до групи кишкових інфекцій. Але спосіб його зараження — вірусний, а не бактеріальний. Епідеміолог зазначає, що у літній період гепатит А найлегше підхопити через забруднену воду та харчові продукти.
Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:
- Використовувати для питт та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв, дати відстоятися).
- Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
- При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильовану).
- Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.
- Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
- Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.
Comments are closed.