З 3 по 5 травня в школі міста Стецева, що у Снятинському районі на Франківщині, активісти провели тренінг «Мої права – моє життя».
Триденний тренінг спрямували на інформування сільської молоді, учнів 10-11 класів, про основні права людини та механізми їх захисту в сучасному українському суспільстві. Участь взяли три десятки найактивніших учнів із трьох сіл: Стецева, Підвисоке, Потічок.
У ході тренінгу були застосовані інтерактивні вправи, ігри, які допомогли учням не тільки засвоїти лекційну інформацію, а й на собі переконатися, наскільки важливо знати свої права та вміти їх відстоювати. Тренерами семінару виступили досвідчений спеціаліст та експерт в галузі прав людини Ярослав Мінкін і політолог, тренер з громадянської освіти Омелян Тарнавський.
«Знати свої права – це бути свідомим громадянином, який робить такою ж свою державу. Сьогодні це учні, які мають мало можливостей впливати на розвиток України, але завтра це люди з паспортом і багатьма правами. Їх треба знати і вміти правильно використовувати. Якщо ми не знаємо своїх прав, то вважайте, що ми не знаємо нічого, – каже голова Благодійного фонду “ПроОсвіта” Омелян Тарнавський. – Правда, це стосується не тільки сільських дітей, але й всіх інших. Ми ж вирішили зробити акцент саме на сільській молоді, оскільки, якщо для містян таких можливостей є безліч, то для селян вкрай мало. Тому будемо заповнювати цю прогалину. Крім того, плануємо розширювати цей проект на Чернівецьку та інші сусідні області»
Всі учасники залишились дуже задоволеними, більшість учнів виступили за частіше проведення подібних тренінгів.
«Тренінг проходив дуже активно. Ми довели, а учасники переконались, що права людини є дійсно цікавими та потрібними, і їх варто знати. Результат ми бачили буквально на другий день, коли отримували зворотній зв’язок від учнів. Тоді вони вже знали, що право на життя – невід’ємне, а свобода від катувань і рабства – необмежені. Третій день продемонстрував неабияку активність учасників, а підсумкові тести засвідчили, що 90% школярів знають відповіді на всі запитання, що на 70% більше, ніж спочатку», – підсумовує Омелян Тарнавський.
Освітній захід здійснювався Українською Гельсінською спілкою з прав людини у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ПроОсвіта» у рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” при підтримці програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії» та за сприяння Управління освіти Снятинської міської ради.
Comments are closed.