Люди

«Часто з порогу бачимо: ця дитина наша». Франківські медики розповіли про онкологію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

14 лютого в Івано-Франківській обласній лікарні говорили про дитячу онкологію.

Завідувач відділенням онкогематології Алла Іваненко зазначила, що відділення працює вже четвертий рік, там 25 ліжок. У лікарні п’ятеро дітей, які хворі на рак різних органів, інші – злоякісні захворювання крові.

«Зараз на диспансерному нагляді нараховується 100 дітей, за ними спостерігають після проведення хіміотерапії , доглядають з моменту встановлення діагнозу. Це складна діагностика, яка проводиться із дітьми», – зазначає Іваненко.

Алла Іваненко зазначає, що у Франківську встановлюють діагнози, та для точного підтвердження відправляють аналізи в лабораторію до Києва. Потім кожна дитина має свій протокол, без якого не можна проводити курс хіміотерапії.

Після 33 днів протокольної терапії можна вважати, що дитина одужала, та спостерігати за нею варто й надалі. Іваненко зауважила, що після курсу хіміотерапії і батьки, і лікарі повинні слідкувати за дитиною ще п’ять років. За цей час із дитиною не має нічого статись.

«Пухлини з’являються невпинно, є доброякісні пухлини, проте діти все одно потребують терапії, бо навіть та доброякісна пухлина може знищити дитину», – каже Іваненко.

Лікарі кажуть, що конкретної причини виникнення раку немає. Та коли дитина бліда, не хоче їсти, має збільшені лімфовузли, – звернутись до лікаря все-таки варто.

«Не завжди ці симптоми можуть означати онкологію, але батьки завжди йдуть до лікаря і хочуть почути: «Ваша дитина здорова». Проте не завжди це так, і часто ми вже з порогу бачимо, що ця дитина «наша», – додає Іваненко.

Бабуся онкохворого хлопчика Ольга Грицюк розповіла, що з квітня 2016 року її внук бореться із захворюванням. Пухлину головного мозку виявили, коли хлопчику було 12 років.

«Він був життєрадісним, не хворів і ми думали, що він здоровий. Та якось він прийшов зі школи і його сильно нудило. Лікарі сказали, що це зв’язано з головою, а потім побачили пухлину на 3 сантиметри», – розповіла Ольга Грицюк.

Бабуся каже, що після операції хлопчик був у дуже тяжкому стані. Завдяки лікарям та курсу хіміотерапії хлопчику з кожним днем краще. На лікування допомагають збирати кошти жителі села та благодійні фонди.

За статистикою, щороку у 175 тисяч дітей по світі діагностують рак, в Україні – від 1000-1200 таких випадків. Проте більше 70% всіх онкологічних захворювань дітей є виліковними, якщо діагностуються на ранній стадії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.