З початку року на території Івано-Франківської області зареєстровано 20 кримінальних проваджень за фактом шахрайства. Про це повідомив начальник управління кримінальної поліції ГУ НП в області Роман Чекмарьов.
Він розповів, що шахраї працюють за кількома розробленими схемами. Найчастіше телефонують до людей і представляються працівниками банку. Потім просять вказати реквізити своїх карток, з яких пізніше знімають кошти.
«До нас звернулася жителька Тисменицького району, яка повідомила, що на її мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився працівником банку. Він сказав, що з її картки хтось намагався зняти кошти, а щоб заблокувати картку, треба знати код доступу. Так жінка позбулася 2600 гривень», – розповідає Роман Чекмарьов.
Буває, що представляються працівниками поліції і повідомляють, що хтось із близьких потрапив в біду. А щоб залагодити конфлікт, потрібно заплатити. Зазвичай у таких ситуаціях люди не перевіряють інформацію, а поспіхом перераховують гроші.
Та найчастіше на шахраїв можна натрапити в інтернеті. Зокрема на сайтах, де щось купують чи продають. Тому перед тим, як перерахувати незнайомцю гроші, варто двічі подумати.
«У нас був випадок, коли житель області знайшов оголошення, що на Чернігівщині продається трактор. Перерахував 60 тисяч гривень, а коли приїхав по трактор, то номер продавця був поза зоною досяжності. Звісно, грошей йому ніхто не повернув», – каже Чекмарьов.
Як правило, дзвінки надходять з-за меж Прикарпаття, тож справи перенаправляються в інші регіони. Відповідно, знайти таких злочинців значно важче.
Comments are closed.