Багато відомих художників мали «вузьку» спеціалізацію. Наприклад, Дега часто малював балерин, Рубенс — огрядних жінок, Шишкін — пейзажі, а Айвазовський надавав перевагу морський тематиці.
В енциклопедіях він фігурує як художник-мариніст, а його знаменита картина «Дев’ятий вал» відома кожному поціновувачу мистецтва, пише Репортер.
Мешкав Іван Айвазовський у Феодосії. Він походив з вірменської родини і його справжнє ім’я — Ованес Айвазян. І напевно, для багатьох буде великою несподіванкою довідатись, що живописець мав станиславівське коріння.
Його рідний тато Костянтин чи Геворк (1771-1841) народився у Станиславові. Родина прибула до Галичини з турецької Вірменії у другий половині XVII століття. Вони належали до міщанського стану, володіли земельними наділами. Потім у молодого Костянтина-Геворка виник гострий конфлікт з братами. Справа зайшла настільки далеко, що той мусив переїхати до Молдови, а вже звідти перебрався до Криму.
Татусь художника був людиною освіченою, крім вірменської, добре знав турецьку, угорську, німецьку, єврейську, циганську і румунську мови. На життя заробляв торгівлею, але розорився під час епідемії чуми 1812 року.
Зберігся й портрет старого, написаний сином. Запам’ятайте профіль цього лисого дядька. Це — наш земляк.
Comments are closed.