У понеділок, 12 грудня, в Івано-Франківську відбувся брифінг голови апеляційного суду області Богдана Гриновецького. Мова йшла про організацію розгляду справ після звільнення одразу 12 суддів.
Гриновецький каже, що через звільнення будуть проблеми із дотриманням процесуальних термінів. Зазначає, що буде важко дотримуватись термінів розгляду справи, яких вимагає Європейський суд.
«На сьогоднішній день за штатним розписом у нашому суді має працювати 42 суддів. Однак після звільнень залишилось 23 суддів апеляційної інстанції. Але й з них двоє не працюють, – зазначає Гриновецький. – Навантаження на тих, хто залишився, значно зросте».
За його словами, на суддів цивільної палати перерозподілять 76 судових справ. Загалом навантаження збільшиться приблизно на 3,6%, а на суддів кримінальної палати – на 4,6%.
Для учасників судових процесів це неприємний факт, адже затримки у розгляді справи будуть значні. Нові судді повинні переносити та тягнути час, аби детально вивчити справу і потім прийняти розумне та законне рішення.
«Ми звертаємось до громадськості і учасників судових процесів, щоб вони були готові до відкладення справ. На сьогодні вже є багато справ, які були відкладені через те, що нові судді не готові до них», – додає голова апеляційного суду Івано-Франківської області.
Богдан Гриновецький каже, що до суду надходять невдоволення громадян Яремчанського міського суду. Там велика кількість справ, які не розглядають через брак суддів.
«Ми надіслали письмові звернення до вищих судових органів, щоб вони вжили певних заходів. Вихід з такої ситуації є. Вища рада юстиції має право відправити суддів з інших районних суддів туди, де їх не вистачає», – говорить Гриновецький.
Таке реформа діє щодо розгляду кримінальних справ – передавати кримінальні провадження в інші суди. Щодо цивільних справ, такої реформи, на жаль, немає.
Керівництво апеляційного суду запевняє, що робитиме усе можливе, щоб терміни судових процесів були розумними і не викликали обурення в населення.
«Ми не хочемо, щоб правосуддя у нашій області зазнало великих недоліків та негативних оцінок з боку населення», – каже Гриновецький.
До слова, наша область не найбільше потерпіла від браку суддів. Так, у Дніпровському суді за один раз звільнилися 39 суддів. На заході країни лідирує Львів. Там звільнилось 22 суддів.
Кажуть, що основна причина звільнень – вихід у відставку. Кожен суддя, який пропрацював більш ніж 20 років, має право звільнитися із отриманням пенсії.
Comments are closed.