Цього разу відзначаємо подружжя Володимира та Юлії Семківих – авторів барельєфу «Стіна пам’яті Небесної сотні». За те, що відійшли від затяганих штампів і створили сучасний, стильний пам’ятник. А головне – змусили задуматися про «гідність, з якою можеш дивитися собі в очі».
Пам’ятник відкрили на фасаді франківської Білої хати 21 листопада, до третьої річниці Революції Гідності. Його встановили саме в тому місці, де висів плакат з обличчями героїв Небесної сотні, а люди приносили сюди квіти і свічки.
Проект скульптора Володимира та архітектора Юлії Семківих – стіна із силуетів у людський зріст. На рівні облич – плита з полірованої сталі, яка виконує роль дзеркала. Кожен, хто підійде до меморіалу, може бачити у силуетах своє обличчя. На стіні – цитати часів революції. А зверху промовистий напис: «Тим, що віддали своє життя за ту гідність, з якою можеш дивитися собі в очі».
«Початковий задум був – мінімальними засобами зробити меморіал, який би міг створити діалог між людьми і пам’ятником, – говорить Юлія Семків. – Тому вибрали самі такі матеріали».
«Проходячи повз ці силуети, ми можемо себе запитати, заради чого ці люди загинули і що ми робимо сьогодні, – додає Володимир Семків. – Гладкий верх і погнутий метал внизу, відсутність силуетів – це драма, така метафора відсутності».
«Стіна пам’яті Небесної сотні» нікого не залишила байдужим. Новина про нетиповий пам’ятник облетіла всю країну. Автори стіни пам’яті визнають, що не чекали на таку бурхливу реакцію, та все ж їм приємно, що ідея сподобалася багатьом, особливо молодим людям.
Конкурс на цей пам’ятник провели ще у 2015-му. Претендентів було багато. І з переможцем визначилися аж у червні цього року. Без невдоволених не обійшлося. Та куди без них? Вартість проекту – 500 тисяч гривень.
Comments are closed.