Cелфі з Гоголем
Пригадуєте містичний вальс Франка з Гоголем? Це не гарячкове марево, а відкриття «Порто Франко Гогольфест» на станиславівській площі Ринок. Перед самісінькою Ратушею волонтери у масках двох відомих україських письменників кружляли в парному танці під акомпанемент Національного президентського оркестру…
Впізнаваний зліпок із обличчя Гоголя, розтиражований сотнями, на час «Гогольfest», що наразі триває в столиці, став альтерего численної команди його волонтерів. Майже коден відвідувач фестивалю сучасного мистецтва робить селфі з великою головою Гоголя, що зустрічає всіх біля входу.
Крім цієї знакової скульптури територію фесту облаштували й іншими великими й малими пластичними формами. Їх забезпечив «Скульптурний цех. Спецпроект».
Візуальне мистецтво представляла виставка «Burn, Babylon». Її куратором виступив відомий український галерист Євген Березницький. Проект зображає ідеологічні крайнощі сьогодення розділили. Його поділили на чотири блоки, в кожному з яких художники розмірковують над тим, до чого приводять полярні переконання.
Багатообіцяюче сяючий у темряві напис «Світло в кінці тунелю» приваблював глядачів наче мух. На відкритті гостей зустрічали ще й перформансом: фешн-зірка Олімпія Вайтмусташ показала сукнію зі зброї, зроблену французькою художницею Isagus Extroversions.
Вразила й інсталяція, котрій місце не лише тут, але й на вже згаданому форумі видавців у Львові. Це – «Табула раса». Як стверджує автор – художник Адам Ніклєвіч – усі книжки мають як мінімум одну чисту сторінку.
Його інсталяція, створена минулого 2015 року, складається зі 150 книг, які відкриті на розворотах із чистими сторінками.
До речі, саму Книжкову платформу фестивалю розвели в часі з Форумом, який і далі не дає про себе забути. З 23 по 25 вересня фестиваль «ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН» представляє проект BOOK PLATFORM – новий формат книжкового ярмарку. У межах нетрадиційно вибудуваного ярмаркового простору в локації 3.1. Арт-заводу Платформа, кожен учасник змоделює власний унікальний світ, через який розповість про себе.
Літературні події перенесли на другий, уже фінальний вікенд Гогольфесту, більшість із них присвятили дитячій і підлітковій літературі. В рамках проекту BOOK PLATFORM працюватиме програма KIDS – дитячий простір і програма з великою кількістю подій. Усі без винятків її заходи зробили безкоштовними. Як зрештою й кінопокази та навчальні кінокласи, освітні лекції та майстер-класи тощо.
А от на мистецькій барахолці «Кураж-базар», і на проекті «2036: Продажне мистецтво» все вирішував торг. На останньому варто зупинитися детальніше…
Тут є над чим замислитись… Читаючи добірки крилатих висловів про мистецтво, котрими оздоблені двері коридору до «Літери 6» (так називається одна з численних локацій, у яких спершу блукали не лише відвідувачі, але й волонтери) – на 4-й поверх.
Звідсіля гарний вид на нічний арт-завод, осяяний яскравим світлом і залюднений численними відвідувачами.
Під самим дахом – гігантські простори колишніх цехів, а тепер – вдячні експозиційні площі, на яких нікому не тісно. Тут зібрався чи не весь Андріївський узвіз… Навіть цікаво, як виглядала цими днями знакова київська вулиця без її звичних мешканців – майстрів і художників, які презентують там свої твори? Вони перевезли їх сюди з тією ж метою – на продаж.
Серед експонатів виставки «Продажне мистецтво» – багато живопису, трохи декоративно-прикладного мистецтва, чудернацькі інсталяції «Сорочка…», «Обличчя…», «Капуста…» та «Друзі художника».
А також експозиційна добірка, присвячена котам, і … живі кури!
Кури були за сіткою, в імпровізованому курничку, з водичкою і кормом.
Та навіть вартували організаторам Гогольфесту протистоянь із захисниками тварин, обурених використанням живих істот у створенні інсталяції з символічною назвою «Кураторський проект».
Неподалік із цими свійськими пернатими оселилися голуби – вони стали героями музичного проекту «Columba pacis» (Голуб миру).
Під музику Олів’є Мессіана – французького композитора та орнітолога, котрий вивчав звучання птахів і оспівував його своєю творчістю, під стелею та на вікні вовтузилися півтора десятки голубів.
Усім, хто прийде на Нову оперу, обіцяють повноцінний сон упродовж 6 годин під академічну музику.
У ніч на неділю, 25 вересня, фінальною для «Гогольфесту-2016» стала сон-опера «НепрОсті» за однойменним романом Тараса Прохаська. Вона відбулася за участю автора, у плацкартному вагоні та під теплими пледами «Укрзалізниці»…
Comments are closed.