Культура

Селфі з Гоголем, продажне мистецтво і живі кури: у Києві триває «Гогольfest» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Cелфі з Гоголем

Пригадуєте містичний вальс Франка з Гоголем? Це не гарячкове марево, а відкриття «Порто Франко Гогольфест» на станиславівській площі Ринок. Перед самісінькою Ратушею волонтери у масках двох відомих україських письменників кружляли в парному танці під акомпанемент Національного президентського оркестру…

untitled-8

Впізнаваний зліпок із обличчя Гоголя, розтиражований сотнями, на час «Гогольfest», що наразі триває в столиці, став альтерего численної команди його волонтерів. Майже коден відвідувач фестивалю сучасного мистецтва робить селфі з великою головою Гоголя, що зустрічає всіх біля входу.

untitled-12

Крім цієї знакової скульптури територію фесту облаштували й іншими великими й малими пластичними формами. Їх забезпечив «Скульптурний цех. Спецпроект».

untitled-5

Візуальне мистецтво представляла виставка «Burn, Babylon». Її куратором виступив відомий український галерист Євген Березницький. Проект зображає ідеологічні крайнощі сьогодення розділили. Його поділили на чотири блоки, в кожному з яких художники розмірковують над тим, до чого приводять полярні переконання.

untitled-8

Багатообіцяюче сяючий у темряві напис «Світло в кінці тунелю» приваблював глядачів наче мух. На відкритті гостей зустрічали ще й  перформансом: фешн-зірка Олімпія Вайтмусташ показала сукнію зі зброї, зроблену французькою художницею Isagus Extroversions.

untitled

Вразила й інсталяція, котрій місце не лише тут, але й на вже згаданому форумі видавців у Львові. Це – «Табула раса». Як стверджує автор  – художник Адам Ніклєвіч – усі книжки мають як мінімум одну чисту сторінку.

untitled-2

Його інсталяція, створена минулого 2015 року, складається зі 150 книг, які відкриті на розворотах із чистими сторінками.

untitled-9

До речі, саму Книжкову платформу фестивалю розвели в часі з Форумом, який і далі не дає про себе забути. З 23 по 25 вересня фестиваль «ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН» представляє проект BOOK PLATFORM  – новий формат книжкового ярмарку. У межах нетрадиційно вибудуваного ярмаркового простору в локації 3.1. Арт-заводу Платформа, кожен учасник змоделює власний унікальний світ, через який розповість про себе.

untitled-3

Літературні події перенесли на другий, уже фінальний вікенд Гогольфесту, більшість із них присвятили дитячій і підлітковій літературі. В рамках проекту BOOK PLATFORM працюватиме програма KIDS – дитячий простір і програма з великою кількістю подій. Усі без винятків її заходи зробили безкоштовними. Як зрештою й кінопокази та навчальні кінокласи, освітні лекції та майстер-класи тощо.

untitled-2

А от на мистецькій барахолці «Кураж-базар», і на проекті «2036: Продажне мистецтво» все вирішував торг. На останньому варто зупинитися детальніше…

untitled-5

Тут є над чим замислитись… Читаючи добірки крилатих висловів про мистецтво, котрими оздоблені двері коридору до «Літери 6» (так називається одна з численних локацій, у яких спершу блукали не лише відвідувачі, але й волонтери) – на 4-й поверх.

Звідсіля гарний вид на нічний арт-завод, осяяний яскравим світлом і залюднений численними відвідувачами.

untitled

Під самим дахом – гігантські простори колишніх цехів, а тепер – вдячні експозиційні площі, на яких нікому не тісно. Тут зібрався чи не весь Андріївський узвіз… Навіть цікаво, як виглядала цими днями знакова київська вулиця без її звичних мешканців – майстрів і художників, які презентують там свої твори? Вони перевезли їх сюди з тією ж метою – на продаж.

untitled-7

Серед експонатів виставки «Продажне мистецтво» – багато живопису, трохи декоративно-прикладного мистецтва, чудернацькі інсталяції «Сорочка…»,  «Обличчя…», «Капуста…» та «Друзі художника».

untitled-4

А також експозиційна добірка, присвячена котам, і … живі кури!

untitled-6

Кури були за сіткою, в імпровізованому курничку, з водичкою і кормом.

untitled-7

Та навіть вартували організаторам Гогольфесту протистоянь із захисниками тварин, обурених використанням живих істот у створенні інсталяції з символічною назвою «Кураторський проект».

untitled-10

Неподалік із цими свійськими пернатими оселилися голуби – вони стали героями музичного проекту «Columba pacis» (Голуб миру).

untitled-6

Під музику Олів’є Мессіана –  французького композитора та орнітолога, котрий вивчав звучання птахів і оспівував його своєю творчістю, під стелею та на вікні вовтузилися півтора десятки голубів.

untitled-11

Усім, хто прийде на Нову оперу, обіцяють повноцінний сон упродовж 6 годин під академічну музику.

untitled-3

У ніч на неділю, 25 вересня, фінальною для  «Гогольфесту-2016» стала сон-опера «НепрОсті» за однойменним романом Тараса Прохаська. Вона відбулася за участю автора, у плацкартному вагоні та під теплими пледами «Укрзалізниці»…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.