Відео

Цифрове дзвонарство (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті відновлюють давні традиції дзвонарства. Однак надбання сучасної техніки при цьому не ігнорують, навіть навпаки. Електронні дзвони — ось модерна альтернатива класичним дзвіницям. Впродовж понад 10 років фізик Роман Ткачук разом з учнями встановив майже 2 десятки таких — здебільшого у храмах Західної України.

З часом пан Роман вдосконалив не лише техніку, але й став власником найбільшої в Україні колекції аудіозаписів давніх монастирських дзвонів. Серед його безцінних надбань — ще довоєнні записи. Деякі звукові раритети, розповідає чоловік, отримав від українських емігрантів. До унікальних відносить мелодії Теребовлянської багатодзвінної дзвіниці, яку після загадкового зникнення у 40-х роках лише нещодавно знайшли в Петропавлоському монастирі. А також місцевий дзвонарський колорит.

Необхідний комплект справжніх дзвонів виллється у десятки тисяч умовних одиниць. Натомість електронна дзвіниця — вдесятеро дешевша. Зекономити вдасться і на роботі фахівця — професійних дзвонарів в Україні обмаль. А ще модерне надбання, визнають церковники, — зручніше у використанні. Отець Ігор — священник гуцульського села Космач. Електронними дзвонами користується впродовж останніх 2 років. Каже, вони абсолютно відповідають справжнім, а іноді й перевершують їх. З півтори сотні мелодій, розповідає отець Ігор, відібрав лише 30. Їх з лишком вистачає на усі випадки церковного року – чи на піст, чи з нагоди храмового свята.

Write A Comment