Без категорії

П’яного горілка береже?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кажуть у народі, «п’яному море по коліна» – штовхає його оковита на «героїчні» вчинки, які би тверезому й на гадку не спали. Та ще й виходить п’яниця із цих перипетій цілим і неушкодженим. Та чи справді алкоголь охороняє своїх прихильників?

І сміх, і гріх

Історії про те, як п’яні вивалювалися з вікон, падали у каналізаційні люки чи потрапляли у серйозні ДТП, і відбувалися лише переляком чи незначними травмами, стали вже такими собі містечковими легендами. Їх знає кожен – переповідають один одному, як анекдоти. Але знайти безпосередньо того, з ким воно трапилося, буває ой як не просто.

Олексій (ім’я змінено – Ред.) під час навчання в університеті знімав квартиру. Але чимало його друзів мешкали у гуртожитку, тож немало часу він проводив там. Тож якось ввечері студенти «відпочивали» від важкого тягаря науки.

«Уже добре випили і не пам’ятаю, чого мене понесло до вікна, – каже Олексій. – Чи то хотів карнизом перейти в іншу кімнату, чи то просто свіжим повітрям подихати. Але результат – вивалився із шостого поверху».

Три зламані ребра, розбита щелепа, поламана нога – от і все, чим Олексій поплатився за падіння. «Тому і в армію не взяли», – сміється хлопець. Вважає, що від смерті його врятував алкоголь, каже, «тіло було розслаблене, тому й не розбився».

Повідомлення про чимало схожих випадків можна знайти і в Інтернеті – найбільше п’яниці випадають з вікон та потрапляють у ДТП. А один молодик навіть написав: «А мене п’яного машина збила! На переході, на зеленому світлі для пішохода! Був би тверезий, убила би!».

Збіг чи факт, який має медич-не підтвердження?

Як випив, то впав

Чи існує логічне пояснення таких випадків з точки зору медицини, «Репортер» запитав у голов-ного лікаря івано-франківської першої клінічної лікарні Тараса Василика. «Особисто в моїй практиці такого не було. Навпаки, були випадки, коли у стані алкогольного сп’яніння люди отримували дуже серйозні травми, несумісні з життям. Пам’ятаю і трафунок, коли п’яний чоловік вивалився з другого поверху і розбився на смерть, – розказує лікар. – Та мої колеги розповідали про випадки, які вас цікавлять. Для прикладу, людина випала, здається, з п’ятого поверху, та все обійшлося тільки розривом сечового міхура. Можливо, якби цей чоловік не був п’яним, то травматизм був би більшим».

Та чи захищає у цей момент п’яницю горілка, а чи просто фортуна – під великим питанням. «Річ у тому, що інцидент відбувся, і ми не знаємо, що б сталося з тою людино, якби вона була тверезою. Можливо, вона б узагалі не покалічилася», – каже Тарас Василик.

Та все ж існують певні факти, на основі яких можна говорити, що людина отримує менше травм саме тому, що була п’яною. «Коли людина знаходиться у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, то виключається фактор страху і фактор адаптації до того чи іншого моменту – тобто немає певної реакції організму. От у цьому, можливо, і суть таких випадків», – каже лікар.

Натомість, з іншого боку, маємо статистику, яка мовою цифр чітка говорить – більшість нещасних випадків і ДТП трапляються саме тому, що людина була «під хмельком». «Коли є наркотичне чи алкогольне сп’яніння, травматизм збільшується. Особливо, коли йдеться про дорожні аварії – 70 % усіх ДТП стається тому, що водій був нетверезим», – стверджує Тарас Василик.

Раз удар, два удар…

Можливо, алкоголь у крові когось таки і врятував від смерті. Але разом з тим, медицина говорить – зловживання алкоголем однозначно вбиває людину, тільки повільно, по кусочках – тобто по органах. «Перш за все алкоголь вражає клітини головного мозку – людина стає розумово відсталою, не має адекватного відліку часу, не орієнтується, про що йде мова. Другою мішенню, в яку влучає алкоголь, є печінка. Сьогодні дуже помолодшали цирози – у віці 25‑30 років люди вмирають від активного цирозу печінки із серйозними ускладненнями», – говорить Василик.

І йдеться тут не тільки про сорокаградусні напої. Значно підступнішими є пиво та різні слабоалкоголки, які зараз так полюбляє молодь. «Пляшка пива заміняє близько 100‑150 грамів горілки», – каже лікар. А людина, споживаючи пиво, тішить себе, що не вживає серйозний алкоголь. Уже навіть не кажучи про те, що харчосмакова індустрія пішла далеко вперед – нині навіть медикам точно не відомо, які наші органи є мішенями для різноманітних добавок, що містяться у цих сучасних напоях.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.