Соціум

У бюджетних установах Франківська встановлять урни для роздільного збору сміття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До кінця року у всіх школах, дитсадках, лікарнях, ЦНАПах, в департаментах міської ради та інших бюджетних установах встановлять паперові ящики для сортування сміття.

Про це КУРСу розповів директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак.

«Ідея сортувати сміття – одна з ключових, які ми хочемо реалізувати у Франківську. Але на сьогоднішній день в нас немає ресурсу, щоб забезпечити це на рівні всього міста», – каже Смушак.

Тому почали з малих кроків – встановили в своєму департаменті два ящики: для пластику та паперу. Тільки два, бо не мають потреби в інших.

«Ми вирішили, що почнемо з себе, з нашого департаменту, з всіх структурних підрозділів виконавчого комітету, з бюджетних установ. Бюджетних установ дуже багато. Це і школи, і лікарні, і дитячі садочки. Дуже важливо починати з виховання дітей щодо цього сортування. Є чимало центрів, де ми приймаємо громадян. Це і Центр надання адміністративних послуг. Всюди ми можемо розмістити ці контейнери. Вони абсолютно дешеві, бо це картонні коробки. Така практика є в багатьох країнах. Це буде перший крок, який ми зможемо реалізувати без коштів», – зауважив Смушак.

До теми: Прикарпатські активісти прибрали від сміття берег Дністра у Галичі (ФОТО)

Сміття відзвозитимуть на територію «Полігон ТПВ», де є сортувальна лінія та налагоджена мережа збуту цих відходів.

Наступним кроком Смушак називає повну заміну звичайних контейнерних майданчиків для сміття в місті на контейнери з роздільним сортуванням сміття.

«Є бажання запустити роздільний збір на всіх контейнерних майданчиках. В нас немає найважливішого – ресурсу, щоб всі майданчики обладнати контейнерами для роздільного збору сміття, ми не маємо ресурсу, щоб забезпечити вивіз. Ми не маємо ресурсу, щоб забезпечити сортування мешканцями. На сьогоднішній день ми маємо смітники, маємо навіть хороші смітники, нові, закриті смітники. Але люди не сортують. Люди стягують туди все, що можна – будівельні відходи, ремонтні відходи, дошки, навіть цеглу. Просто висипають біля майданчиків. В нас немає цієї культури. Можна легко нівелювати ідею. Впровадити сортування, а воно не піде, то другий раз важче буде запустити цю концепцію. Тому краще йти таким поступовим шляхом», – каже Михайло Смушак.

Читайте також: Робота із запашком. Хто сортує франківське сміття (ФОТО)

За його словами в центрі Івано-Франківська потрібно встановити ще хоча б 5-6 підземних майданчиків.

«В нас в центрі міста фізично немає куди поставити контейнери надземні на сьогоднішній день. Є приватні контейнерні майданчики, а накопичення відходів надзвичайно велике», – додав керівник департаменту.

Вартість підземних сміттєвих майданчиків на 4 контейнери – 32 тисячі євро за один. Його вмістимість – як у 12 звичайних контейнерів.

«Наразі цей, що ми встановили має тільки 3 контейнери», – додав Смушак.

Проблеми зі смітниками є не тільки в центрі, але й в житлових районах.

«90% всіх новобудов, що здаються в експлуатацію не мають контейнерних майданчиків. Йде навантаження на старі майданчики біля старіших будинків. Це дуже велика проблема. Якщо є майданчик з 12 контейнерів і туди носить половина району сміття, то зрозуміло, що і більше накопичення, і гірший санітарний стан тієї зони. Вони перетворюються в антисанітарні зони, в звалище. Так не повинно бути, кожен будинок має мати свої контейнери», – каже Смушак.

До теми: Розвідники слідів не залишають. Як атовець робить Коломию чистішою (ФОТО)

За словами Смушака, деякі забудівники вже цікавились, як встановити підземні сміттєві контейнери.

«Але це одиниці», – додав Смушак.

Щодня на полігон відвозять з Івано-Франківська понад 1000 м³ відходів. Щороку – понад 400 000 м³.

Нагадаємо, керівник КП «Полігон» Юрій Мороз потрапив у рубрику «людина тижня». Як з’ясувалося, Мороза підозрюють у зловживанні службовим становищем. Кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України відкрили ще 6 березня цього року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.