Соціум

Мінсоцполітики вперше забезпечить людей з інвалідністю засобами реабілітації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міністерство соціальної політики вперше за багато років повністю забезпечить потреби людей з інвалідністю у засобах реабілітації в 2019 році. На це з Державного бюджету-2019 року буде додатково спрямовано майже 787 млн грн, що дозволить виготовити додатково близько 250 тис. виробів для людей з інвалідністю.

У четвер, 7 листопада, Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік. Таким чином він підтримав ініціативу Мінсоцполітики із додаткового забезпечення осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Раніше ініціативу відомства підтримала Верховна Рада України, пише пресслжуба ІФ ОДА.

«У 2019 році, вперше за багато років, Міністерство соціальної політики України повністю забезпечить потреби людей та дітей з інвалідністю у засобах реабілітації без будь-якої пріоритизації та вибірковості», – зазначила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

На забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) додатково виділять 786 млн 950,5 тис грн (зараз на це передбачено 1 млрд 210 млн грн). Це дозволить виготовити додатково близько 250 тис виробів для осіб та дітей з інвалідністю.

Це не перший крок із додаткового фінансування ТЗР. У вересні цього року завдяки спільним зусиллям Мінсоцполітики та Бюджетного комітету Верховної Ради особи з інвалідністю отримають додаткових 82 млн грн.

Спорт, гуртки, майстерні. Де у Франківську молодь з інвалідністю може знайти друзів

Серед змін до держбюджету – також додаткове фінансування на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Мова йде про додаткові 354,5 млн грн (зараз на це передбачено 1 млрд 980,9 млн грн). Ці гроші підуть:

  • на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування;
  • на доплату за роботу в зоні відчуження, виплату щорічної та додаткової відпусток;
  • на відшкодування Фонду соціального страхування витрат на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах;
  • на виплату компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.