Політика

Ще незареєстровані кандидати в нардепи активно себе рекламують на Прикарпатті – ОПОРА (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині продовжуються дочасні активності агітаційної кампанії.

Із 11 зареєстрованих ЦВК станом на 17 червня кандидатів у нардепи від області розпочав агітацію лише один, натомість, незареєстровані кандидати рекламують себе активно.

Продовжують дочасну агітацію, про яку вже повідомляла ОПОРА ,  політична партія «Європейська солідарність», партія «Голос», ВО «Батьківщина», політична партія «Українська стратегія». Ці партії провели виборчі з’їзди та сформували списки кандидатів, які будуть подані до ЦВК для реєстрації.

Також в області продовжується розміщення реклами потенційних кандидатів  у депутати Оксани Савчук, яку з’їзд партії ВО «Свобода» висунув кандидаткою в окрузі №83 (Івано – Франківськ) та Тараса Виноградника округ №86 (Долина), якого висунула по цьому округу партія Народний Рух України. Оксана Савчук – одна з найактивніших потенційних кандидатів у плані реклами. Минулого тижня у Івано-Франківську, окрім білбордів, з’явились ще й «агітаційні куби», на яких різні більш чи менш відомі особистості позитивно висловлюються про Савчук, а також плакати з запрошенням на «Родинне свято».

Протягом тижня спостерігачі ОПОРИ фіксували нову порцію реклами політичного характеру в окрузі №84 – це, зокрема, білборди «Радикальної партії» із написом «Зупинимо реванш Москви. Радикальна партія» (партія вже провела з’їзд і висунула кандидатів), білборди депутата обласної ради Василя Поповича із написом «До Верховної Ради. Попович Василь. Команда Марцінківа».

Також ОПОРА зафіксувала білборди із зображенням потенційного кандидата від  «Об’єднання Самопоміч» Богдана Станіславського – на білбордах напис «Такий як ти. Богдан Станіславський. Береже традиції». Щоправда, станом на ранок 17 червня Станіславського вже зареєстрували кандидатом.

Крім того, у 84-му окрузі розповсюджуються листівки потенційного кандидата Володимира Гергелюка «Команда Голосу. Володимир Гергелюк» , якого  недавно висунула партія «Голос» на своєму з’їзді.

В окрузі №88 (Коломия ) спостерігачі ОПОРИ виявили білборди народного депутата від фракції «Народного фронту» Андрія Іванчука. На білбордах написано «Я ♥ Покуття» та розміщено логотип благодійного фонду «Покуття», засновником якого є Іванчук.

«Проведення рекламних іміджевих кампаній із політичним підтекстом не суперечить виборчому закону. Без офіційної реєстрації кандидати не зобов’язані на друкованих матеріалах розміщувати вихідні дані та оплачувати рекламу з виборчого фонду. Згідно ч. 1 та 2 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів України» агітація розпочинається наступного дня після офіційної реєстрації кандидатів Центральною виборчою комісією. Хоча чимало партій у визначений термін провели свої з’їзди, але станом на сьогодні жодна із них не зареєструвала у ЦВК свої виборчі списки», – роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Він також додає, що подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутатів триває з 24 травня по 20 червня. Реєстрація кандидатів  ЦВК  відповідно до  частини 10  статті 107 Закону  «Про вибори народних депутатів України» триватиме до 25 червня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.