Івано-франківські АТОвці подали до суду одразу на мера Руслана Марцінківа, який звинуватив їх у рейдерстві та рекеті. У заявах йдеться, що 14 липня на зустрічі міський голова ображав учасників АТО та голову «Спілки добровольців АТО Прикарпаття» Василя Андріїва. Сам Андріїв розповів «Репортеру», що конфлікт із мером почався ще кілька місяців тому.
У позовах «Про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди» до міського голови та міської ради АТОвці вимагають публічних вибачень та 100 тисяч гривень морального відшкодування, гроші обіцяють віддати на потреби бійців АТО та сімей загиблих. Першу заяву подала спілка добровольців, другу – громадська організація «Обласна спілка учасників АТО».
«Конфлікт почався ще у січні-лютому, коли ми як керівники організацій учасників АТО домовлялися з мером про соціальні проекти, які мали розробити механізм виплат нашим побратимам, а також забезпечення їх житлом та землею, – говорить Андріїв. – Усі слова, які він говорив, у подальшому не втілювалися у життя. По факту нічого не робилося».
До теми. Скандал із забудовою Макогона: Андріїв пригрозив меру криміналом
Врешті, каже, таки створили робочу групу. АТОвці подали 5 земельних ділянок для соціального проекту «Житло воїнам АТО», але поки реалізувати вдалось лише один проект.
«В усній формі Марцінків і його заступник Олексій Кайда наобіцяли багато, – продовжує голова спілки добровольців. – Перший проект ми запустили, він забезпечив 30 квартир для бійців, біля «Епіцентру». Другий – на вулиці Целевича, де фірма-банкрут мала землю. Нам обіцяли, що договір оренди не продовжать, бо були порушені юридичні норми».
До теми. “Це афера й кримінал”, – у Марцінківа вимагають накласти вето на скандальні рішення щодо забудови на Макогона (ФОТО, ВІДЕО)
Але цю землю АТОвці так і не отримали, хоча просили лише частину. Додамо, що ділянку під житлову забудову орендувала фірма «Передмістя 2000», правонаступниця ТОВ «Екстім». І саме через те, що мер ігнорував пропозиції АТОвців щодо розпорядження цією землею, конфлікт і загострився.
«Там мало бути житло для 80 учасників бойових дій та їх родичів. Але на сесії вони розіграли свій злий сценарій і таки віддали 2,2 га землі просвободівській фірмі, – обурюється Василь Андріїв. – Після чого провели аферу з промисловою зоною на Макогона, де запланували звести 33 багатоповерхівки. І ми зрозуміли, що нас підтримують лише на словах, а на ділі ведуть свої темні справи. Скандал відбувся тому, що ми вимагали ветувати скандальні рішення, але мер відмовився. Ми пропонували розділити цю землю та віддати частину фірмі, а решту 1,6 га – учасникам бойових дій. Власне цього не відбулося і наші дороги з міським головою розбіглися».
Руслан Марцінків не взяв до уваги пропозиції АТОвців, врешті суперечка переросла у сварку – дійшло до образ.
«Розуміючи, що це афера, він поступив підло й підступно, – продовжує голова «Спілки добровольців АТО Прикарпаття». – Коли я запитав, що йому заважає розділити земельну ділянку, мер перейшов на особистості. Він сказав, що ми лобіюємо замовлення якихось забудовників, що ми будівельна мафія та займаємось рейдерством, рекетом і віджимом землі. Як модно у політиків, Марцінків прикрився, що це нібито якесь політичне замовлення, Шевченка і ще когось. Він образив не тільки мене. Я перепитав, чи він називає учасників АТО рейдерами, він відповів, що так».
Василь Андріїв каже, що вимагав у мера публічних вибачень, але так і не дочекався. То ж вирішив подавати до суду. Каже, що вже звернувся до голови міського суду Тараса Антоняка з проханням проконтролювати прозорість розгляду цієї справи.
«Якщо на місцевому рівні у позові відмовлять, то будемо подавати у вищі інстанції, – каже Андріїв. – Найважливіше, щоб мер відповів за свої слова».
Comments are closed.