Політика

Марцінків помолився з громадою Підлужжя – пропонує селу співпрацю і об‘єднання з Франківськом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міський голова Франківська вже за традицією навідався у чергове село біля Франківська на недільну службу, аби домовитися про об‘єднання.

У неділю, 17 лютого, він завітав у Підлужжя – з квітами і молитвою. Такі зустрічі з громадами вже відбулися в Добровлянах та Узині, що до недавна планували увійти до Вовчинецької ОТГ. Ходив Марцінків з молитвою і у Вовчинець.

Міський голова каже,  що Франківськ може гарантувати якісні освітні, медичні та інші соціальні послуги – бачить перспективу економічної та соціальної співпраці.  Наразі у Підлужжі треба робити пішохідний місток від села в мікрорайон Каскад через річку.  Також говорили з селянами про вивіз сміття.

“Вважаю правильним укладати угоди про партнерство. Це ні до чого не зобов’язує і місто, і село, але в майбутньому можемо обдумувати об`єднання. Перед тим кожне село складе статут, де пропише усі права та обов`язки сторін, стратегію розвитку села”, – повідомляє Руслан Марцінків.

До теми: Вовчинець набиває ціну. Як мер Франківська домовлявся із селянами про ОТГ

Один з таких договорів вже уклали із Колодіївкою – на сесії міськради депутати проголосували за виділення Колодіївці допомоги у розмірі 1,2 млн грн, аби село не поспішало з об’єднанням із Вовчинцем. Якщо Колодіївка порушить умови договору, гроші доведеться повертати. Також за угодою, мешканці Колодіївки отримають доступ до медичних та освітніх послуг, безкоштовного проїзду за карткою франківця.

А на позачерговій сесії 12 лютого депутати підтримали такі угоди з селами Підлужжя, Підпечари, Узин та Добровляни.  Днями з заявою до міста також звернулося село Черніїв.

Нагадаємо, на початку року у Франківстку оперативно провели слухання про можливість утворення тергромади і водночас про збереження сіл Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники і Хриплин у складі міської ради. А потім про можливість власного ОТГ поговорили й у Вовчинцях.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.