Політика

Асоціація міст України закликає парламент підтримати децентралізаційні законопроекти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Реформа місцевого самоврядування, зокрема децентралізація, як і будь-яка інша реформа, потребує серйозної законодавчої підтримки. На жаль, вже більше року не приймаються закони, що сприяють та поглиблюють децентралізацію.

Так, ще 3 квітня 2018 року парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Після цього жодного нового закону або змін до діючого законодавства не прийняли, повідомляє Асоціація міст України.

“Децентралізація – важливий інструмент перетворення нашої країни на сучасну європейську державу зі спроможним місцевим самоврядуванням, що має достатньо повноважень та ресурсів для забезпечення комфортного і благополучного життя людей. Тому створення адекватного законодавчого поля для децентралізаційної реформи – це одночасно і велика відповідальність, і найбільша інвестиція у майбутнє. Адже, у центрі цієї реформи – люди, їх інтереси та потреби”, – каже виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

“Вже утворені тергромади все одно будуть переформатовані. Цього не треба боятися”, – Олександр Слобожан у Франківську

Аналітичний центр АМУ підготував перелік законопроектів, прийняття яких сприятиме продовженню децентралізації та реформуванню місцевого самоврядування.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.