Люди Фото

У Франківську ходою вшанували пам’ять кіборгів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 26 січня відбулась хода пам‘яті захисників ДАПу, яка розпочалась від Архикатедрального собору.

Вже, традиційно, шеренга пройшла під вигуки «Слава Україні!» по стометрівці і до Меморіального скверу, пише Репортер.

«Мій, уже теперішній, 90-й аеромобільний батальйон заїхав туди 26 листопада, – говорить Ігор «Квадрат» Склеповий. – Бої були дуже важкі. Ми розмістились у новому терміналі. Коли почалася «дискотека» було 27 градусів морозу. Від ранку до ночі були обстріли. Хай вам не розказують байки, бо проти нас воювали справжні російські війська, професіонали. Але якось витримали і 18 грудня моя бригада вже звідти вийшла. Ніхто не скаже, що наших хлопців травили газом. Далі були вибухи у підвалі, тоді загинули хлопці з мого батальйону. Такі події треба пам’ятати. Особливо нашій молоді».

Читайте також: П’ять років після аеропорту. Як франківські кіборги поверталися до цивільного життя і чим живуть тепер (ФОТО)

Під час ходи поліція перекрила початок і кінець стометріки, а також вулицю Мельника.

«Мене найбільше вразила стійкість наших хлопців, бо туди важко було довезти будь-які допомогу, – каже учасник оборони донецького аеропорту Андрій Фармуга. – Навіть вразила сміливість водіїв, бо вони добровільно везли припаси по «дорозі смерті». Наші хлопці відстояли 242 дні, поки не надійшов наказ відступати. Я спілкувався з військовими з інших країн і вони вражені, як практично на силі духу люди відстояли стільки часу, зберігаючи аеропорт».

Під час бої за Донецький аеропорт загинули воїни з Прикарпаття: Володимир Байдюк, Микола Самак, Степан Стефурак, Ярослав Костишин, Олександр Карпенко, Дмитро Ломей та Григорій Семанишин.

Автор: Богдан Мисюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.