Люди Статті Фото

Орнітологи Олександр Панчук і Володимир Бучко стали людьми тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає Олександра Панчука та Володимира Бучка – орнітологів, які об’єднали зусилля, аби повернути в дику природу вирощених в неволі рідкісних червонокнижних чорних лелек.

Олександр Панчук – науковець Київського ­зоопарку, де народилися лелеки. А Володимир Бучко – керівник Галицького центру реабілітації диких тварин, де птахів підготували до випуску на волю. Обидва орнітологи очолили проект із реінтродукції лелек – повторного переселення для створення нової стійкої популяції.

Унікальність цього проекту в тому, що лелеки вилупилися в неволі, але після курсу реабілітації отримали можливість бути вільними дикими птахами. Тобто до життя їх готували люди!

Читайте: Світанкові півмарафонці стали людьми тижня за версією “Репортера”

Зустріти чорного лелеку в дикій природі справж­ня рідкість, бо їх – до 500 пар по всій Україні, на Франківщині – 30-40 пар.

Лелек виростили з яєць у Києві. Вони вилупилися торік – нині їх можна вважати підлітками. У середині липня до Галицького центру реабілітації диких тварин привезли трьох лелек. При чому одне з них було зовсім ручне, бо щойно народилося, батьки від нього відмовились.

Новою домівкою на час реабілітації чорних лелек у Галицькому центрі став просторий вольєр з озером. У майже природних умовах рідкісні птахи навчалися самостійно полювати і тренували м’язи для польоту. Адже в зоопарку можливостей підготувати птахів до життя у дикій природі не було.

Читайте: Настоятель Ігор Приймак став людиною тижня за версією “Репортера”

Днями, трохи більше як за місяць після переїзду, двох із них окільцювали і випустили на волю на річці Лімниці, в околицях сіл Залуква і Шевченкове Галицького району.

«Сподіваємось, що через невеликий термін птахи знайдуть гарну компанію для далекої подорожі до Африки, а місцеві мешканці поставляться з розумінням до цієї події та не потурбують птахів під час адаптації», – повідомили у центрі реабілітації диких тварин.

Читайте: Людиною тижня за версією “Репортера” став автор “Серцеїдів 18+” Богдан Савлюк

Птахи не бояться людей і підпускають близько. Тому орнітологи просять не турбувати і не годувати їх. Інформацію про місце і час спостереження можна повідомляти за номером 097 674 64 04 (Володимир Бучко).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.