У понеділок, 13 липня, у Івано-Франківському міському суді відбулось засідання у справі трьох колишніх правоохоронців, яких звинувачують у злочині, передбаченому частиною другою статті 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями.
Ще 3 жовтня 2013 року Івано-Франківський міський суд призначив покарання до трьох років позбавлення волі старшому лейтенанту міліції Володимиру Атаманчуку, тоді оперуповноваженому відділу карного розшуку, та капітану міліції Петру Марухнію, тоді начальнику відділу карного розшуку, та ще одному оперативнику – Андрію Лапку.
Додамо, що карається такий злочин позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Перших двох ми вже знаємо зі справи Романа Струца, 26-річного іванофранківця, якого звинувачують у вбивстві валютника, а сам хлопець каже, що не вбивав і заявляє, що міліціонери катували його у відділку міліції на вулиці Бельведерській, серед “катів” були і Марухній з Атаманчуком, казав Роман Струц.
До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства
Потерпілий у цій справі – 24-річний іванофранківець Віталій Нісонський.
“Вони відсиділи лише шість місяців, – каже про обвинувачених батько потерпілого, Володимир Нісонський. – Їх відпустили завдяки апеляції та судді Вилці, дуже “відомого” своїми справами. Це діло тоді просто зам’яли. Вони катували мого сина, у них є своя система. Мого сина затримали, повезли у міліцію, там били. Я зі своїх каналів дізнався, де він, – бо я викладач в університеті, деякі мої студенти працюють у правоохоронних органах. Сина відпустили, тоді ми звернулись у прокуратуру”.
Як пояснив батько потерпілого, у 2013 році його сина затримали за підозрою у вчиненні злочину – пограбування на вулиці Лесі Українки, поблизу тодішнього офісу “Партії регіонів”.
“Мій син знайшов телефон, який зник під час пограбування, так на нього вийшли. Він просто знайшов той телефон і користувався ним, а в міліції вирішили, що він пограбував фірму. Вибивали з нього покази у відділку. Ми пройшли всі необхідні процедури та експертизи, знімали побої. Але в суді міліціонери вину не визнають”.
Спочатку справу у суді вів суддя Олег Лазарів, але після того, як винесену ним постанову про взяття під варту оскаржили в апеляційному суді, справу направили на перерозгляд.
“Запобіжний захід тримання під вартою змінено на підписку про невиїзд. Марухнія П.В., Лапку А.В. та Атаманчука В.В. звільнено з-під варти у залі суду”, – йдеться у рішенні колегії суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області від 14 березня 2013 року.
Справа потрапила до рук судді Лева Кишакевича.
Сьогодні на засіданні переглянули відеозапис очної ставки – одночасного допиту потерпілого та трьох обвинувачених, у показаннях яких є істотні суперечності.
На відео Нісонський розповідає, як з нього “вибивали” зізнання, а міліціонери все заперечують і кажуть, що не били. Так було і у справі Романа Струца – теперішній начальний міськвідділу міліції Ростислав Прокопчук і зараз казав “Репортеру”, що нічого не пам’ятає по справі вбивства валютника, хоча обвинувачуваний переконує, що Прокопчук разом із іншими правоохоронцями катував його у відділку ще у 2010 році.
“Міліція на 90% корумпована, – каже батько потерпілого Володимир Нісонський. – Вони звикли вибивати докази. А платиш – тебе звільняють. Я сподіваюсь на справделивість і на те, що їх засудять, хоча б умовно. І щоб вони виплатили моральну компенсацію”.
Як пояснив захисник потерпілого, справа уже на стадії завершення.
“Зараз досліджують речові докази. Чекаємо логічного закінчення – обвинувального вироку”, – говорить адвокат Володимир Бандура.
Надалі у суді мають провести судові дебати, тож вже ближчим часом дізнаємося, яким буде вирок для екс-працівників відділу карного розшуку цього разу.
Comments are closed.