Історія Світ

Станиславів у Першій світовій. Гарнізон міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року у світі відзначають 100-річчя початку Першої світової війни. Під час Великої війни (так її називали до Другої світової) Станиславову дуже дісталося. Місто тричі займали росіяни, тричі їх звідти вибивали австрійці. Війна вплинула й на нинішній вигляд міста. «Репортер» починає спецпроект «Станиславів у Першій світовій».

Щодня ми публікуватимемо невеликі історії про Станиславів у воєнні роки. Разом прослідкуємо за подіями в місті від початку війни аж до її завершення. Це будуть історії про відомих чи простих людей, легенди та свідчення очевидців, рідкісні архівні фотографії, документальне відео й схеми бойових дій.

Рівно 100 років тому, 28 липня 1914 року, Австро-Угорщина оголосила війну Сербії. Ми почнемо з невеликої розповіді про передвоєнний Станиславів. У 1914 році в місті квартирував численний гарнізон.

До теми. Австрійська залога Станиславова

Це зображення — єдиний філокартичний доказ того, що у Станиславові таки була артилерія. Поштівка з колекції Олега Гречаника

За списком львівського військового історика Михайла Слободянюка, у травні 1914 року в Станиславові дислокувалися:

плацкоманда (управління гарнізону);

штаб 8-ї кавалерійської дивізії (комендатура);

штаб 13-ї кавалерійської бригади;

58-й полк піхоти «Ерцгерцог Людвиг Сальватор»;

полк драгунів «Герцог фон Лотрінген»;

8-й полк уланів «Граф Ауерсперг» (лише команда призову і поповнень);

31-й полк польових гармат;

33-й полк польових гармат;

20-й полк ландверу «Станиславів»;

команда ландштурма №20;

відділ жандармерії №6;

гарнізонний суд;

гарнізонна аптека;

військовий продовольчий склад;

військовий шпиталь.

Як бачимо, список солідний. Збереглося багато старих поштівок з мілітарними об’єктами міста. Єдиним філокартичним доказом того, що артилерія у Станиславові таки була, є поштівка з вулицею Сапіжинською, де шістка коней тягне польову гармату. Судячи з напрямку — до своїх казарм на Зосиній Волі (Коновальця).

Write A Comment