Історія Газета

Легенди Станиславова. Як торговці на виставці у Парижі призи повигравали

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кожен виробник мріє про славу та світове визнання. Немає кращої реклами власної продукції, ніж перемога на якійсь солідній виставці.

Краєзнавець Олена Бучик в архівах «Кур’єра Станиславівського» відшукала цікаву історію, як на людському марнославстві зіграли шахраї, пише “Репортер”.

Читайте Міські легенди Франківська: Бійка у «Карпатах»

У 1907 році у Станиславові з’явився чоловік, який називав себе агентом міжнародної промислової виставки у Парижі. Він пропонував купцям взяти в ній участь, що вже було досить престижно. Але й цим справа не обмежувалась. Ділок натякав, що може «порішати» призові місця й гарантовані нагороди. Лише коштували вони недешево. Диплом «тягнув» на 300 корон, медаль – 600, а золотий хрест – особлива відзнака виставки – аж у 1300 монет. Для порівняння – середня місячна зарплата становила близько 100 корон.

Купці скинулись, надали зразки товарів і паризькій представник поїхав на виставку. Через певний час він привіз обіцяні нагороди. Торговці розмістили відзнаки у віт­ринах і почали пишатися. Втім, пишались вони недовго.

Читайте Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Допоможіть впізнати вулицю (ФОТО)

Незабаром поліція розкрила грандіозну аферу. Як з’ясувалось, у Галичині діяла міжнародна банда шахраїв, яка підробляла нагороди і до Франції не мала жодного стосунку. Обдурені та знеславлені купці швиденько поховали свої відзнаки. Окрім одного. Цей розсудив: якщо гроші витрачені, то нехай дипломи висять. Спершу з нього сміялись, потім звикли, а коли все забулось, багато хто справді вважав, що він є переможцем виставки у Парижі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.