Історія Газета Фото

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Допоможіть впізнати вулицю (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Полковник Петро Вершигора був заступником з розвідки у радянських партизанів Ковпака. До війни працював актором і режисером київської кіностудії, потім написав книгу спогадів про ковпаківський рейд, який закінчився в Карпатах.

Крім усього іншого, Вершигора був ще й фотографом, пише “Репортер”.

Читайте Легенди Франківська. Таємна історія комсомолу

Він не розставався з апаратом ФЕД, за допомогою якого зробив багато унікальних знімків. Після війни Вершигора, тоді вже генерал, приїздив на Прикарпаття, аби віднайти поховання комісара Руднєва. З того візиту в обласному архіві залишилися п’ять фото з видами Станіслава, датованих липнем 1946 року. Серед них є два ракурси пам’ятника Міцкевичу, сквер на Грюнвальдській, дальній бік теперішньої вулиці Шпитальної – тобто локації відомі та впізнавані. Втім, є ще одна картка, яка викликає запитання: це де?

На звороті напис: «Загальний вид вулиці у м. Станіславі». Але де ця вулиця, сказати важко. Крає­знавці, філокартисти, люди, що цікавляться історією міста, навіть таксисти не можуть точно сказати, який куточок міста сфотографував генерал.

До теми Легенди Станиславова. Мінлива вулиця

Хтось каже, що краєвид подіб­ний на вулицю Цимбалюка до її масової забудови, комусь фото нагадує перспективу Коновальця або початку Вовчинецької. Однак, при детальному порівнянні на місцевості, розумієш, що це все не те. Але ж то має бути десь неподалік центру – широка проїжджа частина, австрійська забудова, навіть тротуар викладений теребовлянськими плитами.

Отож питання відкрите, і якщо хтось має свою версію, то пишіть.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.