Газета Люди

Волонтери спільноти Святого Егідія – люди тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» знову відзначає людську доброту й небайдужість. А саме – волонтерів Спільноти святого Егідія.

Молоді люди вже роками опікуються бідними й безпритульними у Франківську. Двічі на тиждень – у середу та п’ятницю – вони готують і роздають гарячі страви з бутербродами для всіх нужденних.

Особливо важлива їхня робота зараз – під час карантину, тому зробили додаткову роздачу і в четвер. Адже багато благодійних організацій, куди нужденні ходили по їжу, припинили свою роботу. Також волонтери запустили у мережі флешмоб #Допоможу_ чим_можу. До нього можуть долучитися усі небайдужі франківці. Виділити трохи свого часу, якого зараз у всіх чимало, та приготувати на своїх кухнях щось смачне для тих, хто не має і не може купити собі поїсти. Кілька бутербродів чи порцій гарячої гречки, картоплі, рису – буде великою допомогою.

За словами волонтерки спільноти Уляни Римарук, є багато людей, які зголошуються і готують їжу вдома, приїздять допомагати роздавати їжу. Хтось купує продукти, а комусь простіше кинути кошти на картку, й волонтери самі закуповують усе, що треба.

«Зараз, в чей час карантину, допомагає багато людей, бо, напевно, з’явилося більше вільного часу, і люди розуміють, наскільки це важливо, коли все закривається, ми сидимо вдома і маємо, що їсти, – каже Уляна. – Але є люди, які не мають цього дому. Люди, яким не вистачає коштів на харчі та ліки. Наприклад, відгукнулося багато небайдужих, які шиють маски для наших підопічних. Крім їжі, ми роздаємо їм ці маски, а також аркуші з інформацією, як поводитися під час карантину, роз’яснюємо їм усе».

За словами волонтерки, зараз на роздачу їжі приходить близько 70 людей. Це більше, ніж до карантину. Безпритульні вже знають благодійників і дуже чекають їх. Стають у чергу, аби отримати гарячу порцію чогось смачного, бутерброд, печиво, чай.

Локація спільноти уже роками незмінна – біля дзвіниці на площі Шептицького. Як каже, Уляна Римарук всі дотримуються правил карантину. Все обробляється антисептиками, а їжу привозять уже порційно запаковану в контейнерах чи пакетиках.

«Кожного разу благодійники різні, – говорить дівчина. – Хтось може приготувати 20 порцій гарячого, хтось 10 бутербродів, хтось купити хліб і ковбасу. Тобто люди роблять те, що можуть».

Так, минулого тижня їм дуже допомогла парафія Всіх Святих українського народу, що в Микитинцях. Там, місцеві господині напекли печива. Зараз чекають на допомогу з парафії Угорників.

Хто також хотів би внести маленьку лепту допомоги, можуть долучитись і написати про це на сторінку Спільноти святого Егідія у мережі Facebook. Також можна перерахувати кошти на придбання харчів на картку Приватбанку: 4149 4991 2082 0376 (Зелез Галина Василівна).

Якщо хочете допомогти з приготуванням, деталі можна уточнити у волонтерів спільноти за телефонами: 097 933 67 64 (Іван Харук), 066 833 13 63 (Уляна Римарук).

Довідково: Спільнота святого Егідія – християнська організація, яка діє у Івано-Франківську з 2003 року. Загалом Спільнота працює у 79 країнах, її центр – у Римі. В Україні, окрім Івано-Франківська, є осередки у Києві та Львові.

Небайдужий франківський підприємець Олексій Трелевський став “людиною тижня” (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.