Розваги Статті

У Старих Богородчанах відгуляли фестиваль громад (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Минулої неділі село Старі Богородчани приймало перший на Прикарпатті фестиваль об’єднаних територіальних громад.

На святі були й серйозні розмови, обмін досвідом, планами, і розваги – сувенірний базар, наїдки / напої, дитячі атракції, гуцульські танці й вечірня ватра з дискотекою, пише Репортер.

Зранку погода погрожувала вітром з дощем, але до обіду розійшлося і стало навіть гаряче. Сам фестиваль відбувався на стадіоні у Старих Богородчанах. Десь 150 учасників, приблизно стільки ж гостей, два десятки наметів. Під вечір, на музику, гостей побільшало.

Але спершу ще були дорослі розмови, представники громад ділилися досвідом та отримували винагороди за найбільш креативні проєкти.

Фестиваль відбувся з ініціативи та підтримки програми DOBRE, на Прикарпатті – вперше.

«Ідея фестивалю виникла в нас минулого року, сьогоднішній – вже другий, недавно ми провели його у Тернопільській області, – каже Юлія Ткачук, представниця програми DOBRE. – Хочемо, щоб люди бачили, що відбувається всередині у громадах, як це працює. Головне – ділитися досвідом, знаходити та втілювати нові ідеї».

Участь у фесті взяли 10 ОТГ з Івано-Франківщини – десять громад, які, за оцінкою програми DOBRE, виявилися найбільш креативними.

Загалом, якби була можливість подивитись на дійство з висоти пташиного польоту, то фестиваль нагадував би квадратний мурашник, у кожному куті якого діється щось інше. Справа суворі дядьки говорять про корупцію, зліва веселі вуйки галалойкають на баяні, в іншому куті гуцулки танцюють над невидимим вогнищем, а замикають це все майже кумівські посиденьки у наметі навпроти.

Міфо-денс опера, медовий ярмарок, опришки, – у Яремчі буде фестиваль “Баюракова бартка”

«Ми дуже раді вітати всіх гостей, учасників фестивалю, представників громад, – говорить заступник голови Старобогородчанської ОТГ Юрій Іванишин. – Ми щасливі, що маємо змогу провести його тут сьогодні. Цим завдячуємо програмі DOBRE, адже ми подали заяву від нашої ОТГ та виграли в конкурсі як найкраща громада Івано-Франківської області. За цей час, крім іншого, ми змогли відкрити антикафе StBogoCaff, де молодь зможе відволіктись від буденності та зайнятись чимось корисним. Це новий досвід, нові інвестиції в громаду, і ми справді щасливі».

Дощем уже й не пахло, у повітрі носило смаженим м’ясом, борщем і картоплею. Баян не замовкав. У перервах усі фотографувалися.

На фоні баянів і цимбалів на сцені почалася післяобідня дискусія, де представники громад ділилися планами. Однією з найцікавіших виявилася ідея власного громадського телебачення від Верхнянської ОТГ. Люди планують там спільно й відкрито обговорювати найболючіші питання, які турбують усіх, наприклад, корупцію.

Справа від сцени була розташована виставка картин художньої студії «Для всіх» із Богородчан, а також робіт керівника студії Івана Боднарчука. Ця локація відрізнялася від інших якимось тихим натхненням.

Під вечір на сцені почали виступати місцеві колективи. А далі знову баян, танці над вогнищем (яке вже є), караоке з усіма атрибутами.

Але перед тим ще ведучий зі сцени потішив гостей розповіддю про назву Старих Борогодчан. Отже…

Давним-давно, жив-був багатий дідич, який мав свій замок на лівому березі річки Бистриці. Якось він пішов у похід на монголів. Переміг і повернувся додому. Але той дідич настільки скучив за дітьми і дружиною, що геть забув скинути з себе обладунки – так і заскочив до власної спальні. Дружина з переляку вирішила, що то монголи, і вискочила у вікно. А дідич подумав, що вона йому зрадила, того й тікає – наздогнав і вбив жінку. А на додачу ще й дітей з дому виставив, настільки розгнівався.

Цієї неділі у Івано-Франківську відбудеться ювілейне Свято хліба

Потім подумав дідич трохи і зрозумів, що страшну дурню втнув. Кинувся шукати малих. Довго блудив і нареш­ті знайшов дітей під кущем калини. І з того дня безупину радувався дідич, дякував Богородиці, усе віддавав на храм божий, а потім ще й збудував поселення і назвав його – Богородчани.

Але це не все. Потім ще була повінь, яка змила всі хати. Мешканці перебралися на правий берег Бистриці і заснували там нові Богородчани, а лівий берег стали називати Старими Богородчанами.

Після цього фестивалю «Репортер» впевнений, що жодна повінь не завадить прикарпатським ОТГ реалізувати усі їхні ідеї.

Богдан Мисюк

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.