Соціум

ЗНО 2017: що треба знати випускникам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 6 лютого, розпочалась реєстрація на цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання. Вона триватиме до 17 березня. За цей час майбутні абітурієнти мають визначитися з предметами, які потрібні їм для вступу до вишу, та подати документи в регіональні центри оцінювання якості освіти. Які нововведення чекають на учасників ЗНО?

У 2017 році випускники загальноосвітніх шкіл уже не складатимуть іспитів. Адже результати зовнішнього оцінювання із трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА) за шкалою 1-12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим мають бути математика або історія України. Третій предмет школяр обирає самостійно. Це може бути біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, німецька, французька іспанська та російська мови.

«Важливо, що ті, хто обирає другим предметом математику, мають повне право вибрати історію України третім предметом, або навпаки, — наголошує заступник директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іван Любінець. — Оскільки цього року дозволяється здавати на ЗНО чотири предмети, ми наполегливо рекомендуємо випускникам скористатися цією можливістю. Адже у лютому-березні вони ще не знають, які результати в них будуть у червні. Крім того, що більше предметів здає випускник, то більше в нього шансів стати студентом».

Також Іван Любінець каже, перш за все, майбутні абітурієнти мають ознайомитися з правилами прийому до обраного ними вищого навчального закладу, де є перелік предметів, з яких необхідно подати результати ЗНО. Це важливо, бо вступ у виші також відбуватиметься виключно за результатами тестування.

Якщо школярі добре знайомі зі своїми підручниками, то цього буде достатньо, аби успішно здати тест. Однак варто ознайомитись з програмою ЗНО, щоб знати, на що конкретно звернути увагу. А краще спробувати свої сили у складанні пробного ЗНО хоча б з однієї шкільної дисципліни.

«Ми приємно вражені тим, що цьогоріч кількість учасників пробного ЗНО збільшилась на 10%. Це свідчить про те, що люди довіряють тестуванню, незважаючи на всі закиди щодо роботи центрів оцінювання», — говорить Іван Любінець.

Пробне тестування, за його словами, дає можливість взяти участь у процедурі проведення ЗНО, ознайомитися з різними формами тестових завдань, розрахувати час роботи з тестовими зошитами, визначити власний рівень знань, а найголовніше — психологічно адаптуватися до основної сесії ЗНО та скорегувати підготовку до неї. Таке тестування дозволить випускникам побачити, що вони знають добре, а над чим потрібно попрацювати — часу на це буде ще достатньо.

Готуватися до ЗНО фахівці радять виключно за шкільними підручниками, відповідно до програми ЗНО.

«Кожен автор, який складає завдання, повинен написати, на якій сторінці шкільного підручника можна знайти відповідь на нього. Тому єдиний підручник, який ми можемо рекомендувати до підготовки на ЗНО — це підручник, на якому стоїть гриф Міністерства освіти та науки, — каже Іван Любінець. — Насправді я хотів би застерегти випускників від підготовки до ЗНО за сумнівними методичками та тренувальними тестами».

Водночас Іван Любінець зазначає, що освітня система в Україні є застарілою і не реагує на виклики ЗНО. Дуже часто вчителі можуть опустити важливу тему або розглянути її поверхнево тільки через те, що шкільна програма не передбачає достатньої кількості годин. Тому дуже важливою є самостійна робота з підручником.

Наразі працівники регіонального центру оцінювання якості освіти радять не зволікати з реєстрацією та якомога швидше підготувати необхідні документи. Зокрема потрібно мати копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см, реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Комплект реєстраційних документів потрібно передати особі, відповідальній за реєстрацію в загальноосвітньому навчальному закладі. Випускники минулих років повинні надіслати пакет документів безпосередньо до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є сертифікат, який надсилається в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2017 рік».

Детальніше з процедурою реєстрації можна ознайомитись на сайті українського центру оцінювання якості світи.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.