У суботу, 26 жовтня, у Києві відбулося нагородження переможців української частини міжнародного конкурсу фотографій природоохоронних об’єктів та територій для Вікіпедії під назвою «Вікі любить Землю».
Було відзначено авторів найкращих десяти світлин загальної номінації та найкращих фото з кожного регіону України, повідомляє Репортер з посиланням на пресслужбу Вікіпедії.
Мета конкурсу — створення найповнішої бази фотографій пам’яток природи для ілюстрування Вікіпедії та інших вікіпроектів. Протягом травня всі охочі могли подати фотографії власного авторства, зроблені у період конкурсу або раніше, після чого журі та оргкомітет визначили переможців у кількох номінаціях. Автори найкращих світлин та найбільш активні учасники отримали цінні призи.
В українській частині «Вікі любить Землю» завантажені майже 10 тисяч фотографій об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, на яких зафіксовано 1648 пам’яток. Участь у конкурсі взяли 300 авторів.
«Цього року у конкурсі взяли участь 37 країн. Це глобальна ініціатива, заснована в Україні. Вона сприяє не лише наповненню Вікіпедії та сестринських вікіпроєктів фотографіями пам’яток природи, а й привертає увагу до збереження об’єктів природно-заповідного фонду та має на меті сформувати якнайповнішу базу вільних фотографій пам’яток природи України», — розповів менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк.
Усі світлини завантажено учасниками у Вікісховище на умовах вільної ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike Unported 4.0 чи іншій схожій ліцензії, які дозволяють вільне розповсюдження та використання світлин навіть у комерційних цілях – за умови вказування автора та поширення тієї ж ліцензії на похідні твори. Вже понад 350 фотографій ілюструють статті Вікіпедії та інших вікіпроєктів.
Наймайстерніше, за оцінками журі, вдалося зафіксувати місцевості на території Закарпаття, Криму, Івано-Франківської, Рівненської, Миколаївської, Тернопільської, Херсонської, Полтавської, Чернівецької областей та Києва.
“Як будуть гроші, не буде шароварщини”. На що чекають від указу Зеленського про Карпати (ФОТО)
Карпати звучать трембітами. Як гуцули оживляють легенди (ФОТО)
Comments are closed.