Війна Статті

Депутати проти геїв. Франківська облрада готується здивувати черговим зверненням

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 7 грудня, депутати Івано-Франківської облради зберуться на чергову сесію. Будуть приймати бюджет на наступний рік, вносити зміни до обласних програм й видавати різного роду дозволи.

Однак на початку засідання, як свідчить порядок денний на сайті облради, хочуть направити звернення до керівництва держави щодо захисту інституції сім’ї в Україні. Що воно таке? Зараз усе буде, читайте “Репортер”.

Страшний гендер

У зверненні, за яке облрада планує проголосувати, зазначається, що «згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту».

Однак, на думку депутатів, «донині влада так і не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї» і це «викликає глибоку занепокоєність».

«Стратегія, на нашу думку, повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей», – йдеться у зверненні.

Особливо прикарпатські обранці стурбовані анонсованими змінами до Конституції України, які нібито легалізують в Україні одностатеві шлюби.

До теми Таня Малярчук – людина тижня за версією “Репортера”

Наприклад, у статті 51 чинної Конституції пише: «Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка», а у запропонованих змінах: «Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї». Забирати зі статті слова «жінка» і «чоловік» не можна, вважають депутати. Адже це спроба «закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих «шлюбів». Тож депутати проситимуть керівництво держави зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції.

Далі по тексту ще цікавіше. На думку авторів звернення, деякі положення «Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», який уряд затвердив ще у листопаді 2015 року, «несуть загрозу національній безпеці держави та єдності українського суспільства».

Якщо коротко, то там зазначається, що правоохоронці не мають права застосовувати силу до учасників мирних зібрань – всіх. Також йдеться про рівний доступу до високоякісної медико-соціальної допомоги та розроблення заходів щодо запобігання та протидії дискримінації – також для всіх.

Читайте Івано-Франківська облрада потрапила в ТОП-10 абсурдних рішень

Наші ж депутати побачили в цьому «надання окремих прав та привілеїв представникам сексуальних та гендерних меншин – лесбійкам, гомосексуалістам, бісексуалам, трансгендерам тощо)». А це, у свою чергу, на їхню думку, зруйнує моральні засади українського суспільства та спровокує демографічну кризу. Виглядає, якщо поліції можна буде бити демонстрантів (будь-яких), то, звісно, геям в разі чого теж перепаде, і це вже добре…

Далі депутати добралися до Кодексу законів про працю (КЗпПУ), в який Верховна Рада теж внесла зміни у листопаді 2015-го. Ці зміни полягають у провадженні словосполучень «ґендерна ідентичність» і «сексуальна орієнтація».

«Таким чином була встановлена пряма дискримінація людей і роботодавців (в тому числі у релігійних і навчальних закладах), де неможливе працевлаштування людей, що ведуть аморальний спосіб життя або мають розлади власної психосексуальної ідентифікації», – йдеться у зверненні.

Що мається на увазі, точно невідомо. Лише зрозуміло, що словосполучення «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» треба забрати з КЗпПУ та з інших законів, законопроектів і урядових документів.

Ну і, напевно, основне – прикарпатські депутати проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Її ще називають Стамбульською конвенцією.

Читайте Івано-Франківська облрада хоче передати громадам майно коледжів і ПТУ (ВІДЕО)

Для тих, хто не в курсі, то конвенція надає країнам-учасницям комплекс­ну юридичну базу, яка має захистити жінок від домашнього насильства (фізичного та психологічного) та дискримінації. Також вона пропонує державам встановити кримінальну відповідальність за переслідування, примусовий шлюб, ушкодження жіночих геніталій, примусовий аборт та примусову стерилізацію.

Але обласним депутатам не подобається визначення поняття «гендер» у Стамбульській конвенції. Мовляв, загальне уявлення про гендерну рівність, як рівність виключно між чоловіком та жінкою у різних сферах суспільного життя, відображено в Законі Украї­ни «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Натомість у Стамбульській конвенції чітко розділяють поняття «стать» і «гендер», а ще є поняття «гендерної ідентичності», за яким виділяють близько 50 типів гендеру.

Насправді, саме поняття «гендеру» визначається у конвенції як соціально закріплені ролі для жінок та чоловіків. А у пункті 3 статті 4 Стамбульської конвенції, на яку посилаються депутати у своєму зверненні, лише зазначається: «Конвенція захищає права жертв незалежно від статі, гендеру, раси, кольору шкіри, мови, релігійних, політичних або інших переконань, національного або соціального походження, належності до національної меншини, майнового стану, народження, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, віку, стану здоров’я, інвалідності, сімейного стану, статусу мігранта чи біженця або іншого статусу».

Хто пропагує?

То що ж хочуть прикарпатські депутати від уряду? Насправді небагато. Вони проситимуть «не допустити ухвалення закону «Про цивільне партнерство» та ухвалити закон «Про заборону пропаганди гомосексуалізму». Вимагатимуть заборонити марші рівності, прайди, гей-паради та фестивалі квір-культури, які, на їхню думку, напевно, страшенно популярні на Прикарпатті.

Вважають, що потрібно створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей «які відомі своєю відданістю справі захисту інтере­сів сім’ї та моральності в українському суспільстві».

А ще, звісно, треба «виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів».

Голосувати за це звернення депутати будуть 7 грудня. За великим рахунком, воно нікому не зашкодить, але й користі з нього нуль. Адже всі ми добре пам’ятаємо, як франківська міськрада направила звернення до керівництва держави з вимогою законодавчо заборонити пропаганду гомосексуалізму в країні та захистити традиційну сім’ю. Так, ніби хтось пропагував… А ще було звернення до прем’єра та міністра освіти щодо неприпустимості пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей в системі освіти України. Теж, багато тої пропаганди й утисків традиційної сім’ї у школах бачили? Тоді навіщо, про всяк випадок?

Напевно, важливіших питань нема.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.