Війна Статті Фото

Депутати чекають на суд. Коли у Франківську зупиниться забудова озера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Минулого тижня у Франківську анонсували сесію міськради. Востаннє депутати збиралися ще у липні. Та вже за кілька днів мер Руслан Марцінків повідомив – сесії не буде. Її же вкотре перенесли і цього разу на невизначений термін. Причина – через суди із ТзОВ «Розважально- відпочинковий центр «Гаразд» місто не може затвердити генплан.

Тому й засідати поки що ніби нема чого, пише “Репортер”. озера

Генплан розбрату

Цього року мерія активно протискає новий містобудівний документ – вже і пропозиції внесли, і слухання провели. Мер наперед погоджується, що ідеального документа не вийде. Каже, треба врешті прийняти новий генплан, аби навести лад, бо чинний вже давно застарів. Мовляв, це припинить хаотичну забудову міста.

Тож і засідання міськради все відкладають – чекають голосування за новий документ. Те, що депутати вже три місяці як не збиралися, очевидно, міського голову не бентежить. У Франківську вміють голосувати за винесені на розгляд питання з блискавичною швидкістю. А про нюанси домовляться у кулуарах – аби не затягувати засідання.

Щоб надати ваги відтермінуванню чергової сесії, Марцінків легко прокоментував його закликом у соцмережі: «Ні інтересам будівельної мафії!!».

«В догоду підприємцям, які хочуть забудувати міське озеро, затвердження генерального плану міста призупинено рішенням суду. Адже новим генпланом тут передбачалася зелена зона, а «Гаразд-Україна» хочуть забудувати цю ділянку, – стверджує мер. – Дехто думає, що, заблокувавши генеральний план, далі буде подавати на сесію міськради сумнівні будівельні рішення. Але можете бути певні, що до з’ясування юридичної сторони цього питання та до рішення касаційного суду, генплан ми затверд­жувати не будемо. Тому ми прийняли рішення перенести сесію міськради, яка мала відбутися вже 26 жовтня, на невизначений термін».

До теми: У Франківську активісти й депутати закликають громаду прийти на сесію міськради та захистити озеро

А що по суті? В лютому цього року міськраді нарешті вдалося прийняти мораторій на забудову вільних ділянок міського озера. Згідно з рішенням, до затвердження генплану заборонено розміщувати і проектувати нові будівництва, ще не розпочаті на момент рішення. Діє заборона і на реконструкцію з розширенням і надбудовою вже існуючих будівель на ділянках біля міського озера. Рішення забороняє департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини видавати містобудівні умови і обмеження на будівництво біля озера. А комунальним підприємствам міськради – видавати техумови на такі будови.

Мер пояснив, що ніхто й не був проти заборони. Каже, два роки з 2016-го разом з активістами ініціативи «Вільне озеро» працювали, от і напрацювали – якраз до прийняття генплану. Втім, майже всі, хто претендував на будівництво, вже встигли його розпочати. Тож мораторій поширився лише на дві ділянки з боку Ленкавського – на одній будує «Вамбуд», інша – в оренді «Гаразду». З обома тривають суди.

Забудовники проти міськради

Активісти апелювали до того, що пот­рібно врятувати ділянку, на якій збирається будувати «Гаразд», адже інші забудовники вже все захопили. Сподіваються врятувати частину землі й на ділянці «Вамбуду». Наразі забудовник встиг звести одну багатоповерхівку. Ще на дві вже залив фундамент.

Коли у 2016 році активісти ініціативи «Вільне озеро» взялися за боротьбу із забудовою, «Вамбуд» обіцяв там сквер з фонтанами і спортмайданчиком – лиш би дозволили добудувати. Та вже у грудні «Вамбуд» виграв позов проти міської ради – Господарський суд визнав за фірмою право користування ділянкою на Ленкавського, 17 Г та ухвалив «усунути перешкоди в користуванні об’єктом незавершеного будівництва і укласти договір оренди земельної ділянки на три роки в редакції, запропонованій позивачем». У березні 2017 року Львівський апеляційний господарський суд залишив це рішення без змін, а скаргу міськради – без задоволення. Нині «Вамбуд» відстоює у господарському суді право на містобудівні умови для реконструкції свого комплексу. Адже в липні виконком відмовив «Вамбуду» в наданні документів для проектування та реконструкції.

У березні цього року виконком відмовив у наданні містобудівних умов та обмежень і для проектування розважально-відпочинкового центру «Гаразд» на Південному бульварі. Втім, співзасновник «Гаразду» Костянтин Бородайко теж налаштований довести справу до кінця. Ще у 2007 році місто передало цю ділянку для будівництва розважально-відпочинкового центру. Бородайко каже, звертався до міськ­ради із пропозицією будівництва на цій ділянці житла. Але отримав категоричну відмову і від планів з житлом відмовився. Нині ділянка відноситься до земель громадської забудови. Згідно з договором оренди – відведена під будівництво відпочинково-розважального центру. А будову «Гаразд» досі не почав лише тому, що хоче, аби місто привело до ладу документацію.

Читайте також: Не лише Бистрицями… Кожне озеро Станиславова має свою історію (ФОТО)

«Ми будемо розпочинати освоєння цієї ділянки лише з того моменту, коли отримаємо дозвіл, – говорить Бородайко. – Як добосовісний орендар я сплачую щомісяця за користування ділянкою. Тож за мною зберігається право на її освоєння. Минулий мер Віктор Анушкевичус подав до суду щодо розірвання цього договору. А ми подали зустрічний позов – для усунення перешкод щодо користування за тим договором. Вони цей суд програли, і відтоді минуло вже три роки. Ми просили місто виконати це рішення і усунути перешкоди до здійснення користування. Донині перешкоди не усунули. Тому ми не вимагаємо нічого поза межами правової площини – діємо в межах договору оренди. Зараз у мене є термін оренди до 2021 року. Якщо я не встигну, буду ставити питання про його подальше продовження».

24 вересня Львівський апеляційний суд області за зустрічним позовом ТзОВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд» постановив усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою на 4 га на Південному бульварі. А також – заборонити міській раді Франківська приймати рішення про затвердження змін до генплану міста «в частині, що стосується території, на якій розміщена земельна ділянка, яка перебуває в оренді Товариства з обмеженою відповідальністю «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд» до виконання вищезазначеної постанови».

До теми: Унікальне відео Івано-Франківська – «Франківське озеро», 1969 р. (ВІДЕО)

Тож і прийняття генплану в такій версії є неможливим. Скільки ще судів знадобиться, аби депутати цього року таки зібралися, сказати складно. До нового року маємо лише два місяці. А проектів рішень, які, крім генплану, чекають на розгляд, стає все більше.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.