Життя війни

“Мрія, яка стала реальністю”. У Франківську показали фото загиблого воїна Максима Бурди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську відбулася благодійна воєнна фотовиставка «Небесний фотограф» солдата 3 бригади, фотографа та активіста міста Ковеля Максима Бурди. Франківськ – уже 11 місто, куди мама та дівчина воїна привезли виставку із фотографіями Максима.

Фотовиставка проходила у залі спілки художників, там побував і Репортер.

Загинув Максим Бурда 26 січня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі Бахмута на Донеччині за чотири дні до свого дня народження. Йому мало б виповнитись 26.

Максим закінчив «Острозьку Академію» та почав діяльність активіста у своєму рідному місті Ковель. Паралельно працював весільним фотографом.

У 2019 році вступив у тероборону Волинської області. Регулярно виїздив на військові полігони, де навчався правил ведення бою, тактичній медицині. Постійно допомагав волонтерам як громадянин і фотограф.

24 лютого, у перший день повномасштабної війни, приєднався до лав Збройних Сил України. Усі 11 місяців продовжував фотографувати, на фронті також.

Позивний вибрав символічний – «Фотограф».

Спочатку він фотографував на звичайний телефон. Максим взагалі не думав робити всі ці світлини, адже в нього була інша задача. Але потім зрозумів, не робити фотографії на службі він просто не може. З часом уже назбиралась велика кількість фотографій, і Максим купив собі напівпрофесійний фотоапарат. Більшість світлин із військової служби – побут його побратимів. Майже всі відвідувачі в кожному місті говорять, що виставка дуже тепла, адже в кожній світлині є тепло. Тепло, яке власне було і в Максимові, – говорить дівчина військового Марія Лукашук.

Усі фото які робив Максим, він пересилав на месенджер дівчині, тому вони й збереглися. Марія розказує, коли вона дізналась про смерть свого коханого, перше, що вона зробила – зберегла всі світлини, адже знала наскільки для нього це було важливо.

На виставці представлені понад 200 фоторобіт Максима Бурди.

Коли ми готували виставку, я захотіла, щоб кожна робота мала свою назву, щоб була із сенсом, щоб кожен, хто буде дивитися, відчув глибину роботи.  Деякі фото я називала сама, спираючись на якісь власні відчуття або фрази які він постійно говорив. Деякі він назвав сам, – каже вона.

З її слів, всі  фотографії поділені на три частини: перша частина присвячена побратимам, з якими Максим Бурда проходив військові навчання. Інша – потреби бійців і відпочинок. Третя частина – Бахмут.

Одного разу він надіслав мені фото й написав: “Дивись”. А я у відповідь написала: “Яке небо!”. Ми так її й назвали – “Дивись, яке небо”, – говорить дівчина.

У листопаді 2022 року Максим створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії. Збройні Сили України та його побратими неодноразово публікували його роботи на своїх офіційних сторінках. Це Максима дуже тішило та надихало на нові роботи. Він  любив, коли його знають, каже Марія.

Стати відомим фотографом – була мрія Бурди, яку виконують його рідні, але вже після смерті.

На виставці можна було придбати сувеніри, гроші з продажу яких передадуть у благодійний фонд «Янголи Азову» та підтримку виставки в інших містах.

Авторка: Ангеліна Каратник 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.