Життя війни

Бізнес з другої спроби. У франківському пабі наливають відвідувачам «Кров мoskаля» (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Денис Сухоруков переїхав до Івано-Франківська з Харкова у березні. В рідному місті чоловік планував відкрити паб з крафтовим пивом. Аби розпочати власний бізнес, взяв кредит під заставу житла. Втім, через війну, заклад так і не відкрився, пише Репортер.

Денис Сухоруков

Ідея відкрити Beer Store з’явилася в Дениса майже два роки тому. Каже, любить якісне пиво і хотів донести до людей, що напій не обмежується позиціями в магазині.

До пива я прийшов саме через крафт, – говорить Денис Сухоруков – Десь у 2015-2016 роках почав цікавитись його різноманіттям, відкривати для себе нові смаки, нові сорти та більше занурюватись в саму тему. Взагалі, коли ми говоримо про крафтове пиво, ми говоримо про культуру споживання, новий культурний та суспільний рух.

На той час Денис працював на компанію, яка розробляє обладнання для харчової промисловості. Позаяк чоловік проєктував обладнання дня пивоваріння, мусив достеменно розібрався в цьому процесі. А згодом вирішив – пора відкривати власний заклад.

Спершу я порахував скільки коштів мені буде потрібно і почав шукати необхідну суму, – розповідає Сухоруков. – Знайти фінансування для відкриття бізнесу в Україні дуже важко. Будучи абсолютно «зеленим», в професійному плані, отримати кошти на старт від держави майже не можливо. Мені довелося брати кредит під заставу квартири. Але пощастило, що це безвідсоткове кредитування.

Далі Денис почав шукати приміщення та необхідне обладнання. Цей процес зайняв майже пів року.

Думаю, кожен хто намагався відкрити в Харкові бар, стикався з тим, що знайти нормальне приміщення дуже важко, – каже підприємець. – Зазвичай, вони навіть не потрапляють на ринок нерухомості, а продаються з рук в руки. Але мені пощастило. За розумну ціну я знайшов потрібне приміщення на вулиці Сумській, неподалік парку Горького.

Сухоруков зробив там ремонт, встановив обладнання та закупив меблі. Планував відкрити заклад на початку березня, але 24 лютого почалася велика війна. Денис був змушений все залишити та поїхати.

Переїхав чоловік до Івано-Франківська. Денис Сухоруков розповідає, що раніше бував тут по роботі та на відпочинку.

Насправді всім дуже подобається це місто, бо воно затишне та компактне. Тут є все необхідне для життя. До того ж Франківськ більш європейський ніж Харків, – говорить він.

Переїхавши, чоловік від мрії відкрити власний заклад не відмовився. Але довелося починати все спочатку. Зокрема, шукати приміщення. З цим допомогли знайомі.

Виявилось, що в моєї сестри є тут друг, який допоміг мені знайти потрібний простір, – розповідає Денис. – Це було доволі важко, бо моє обладнання потребує простору і певних технічних умов. А через те, що дуже багато бізнесу релокувалось, відповідних приміщень було небагато.

На початку серпня Денису вдалося вивезти з Харкова частину обладнання. А вже у вересні Beer Store Beermingem відкрився у Франківську.

На сьогодні в закладі є шість позицій розливного пива та понад 30 позицій пива в тарі. Зокрема, дуже популярним є томатне пиво від одеської броварні «Кров москаля».

Зараз я співпрацюю із п’ятьма броварнями, але на цьому не планую зупинятись, – каже Денис Сухоруков. – Бо крафт – це така річ, що сьогодні хтось варить краще за іншого, а завтра – навпаки. Саме тому крафтове пиво і крафтовий рух – це не про ім’я, а про якість. Якщо ти вариш якісно, то в тебе купують і з тобою співпрацюють. Я ж лише допомагаю українським пивоварам розповсюджувати їхній продукт, розповсюджувати цю культуру. Хочу, аби якомога більше українців познайомились з якісним крафтовим пивом.

У більшості випадків, броварні підприємець обирає на власний розсуд. Втім, каже, при виборі важливо враховувати думку спільноти, бо смаки у всіх різні.

Матеріал створено в рамках проєкту «Життя війни» за підтримки Лабораторії журналістики суспільного інтересу та Інституту гуманітарних наук (Institut für die Wissenschaften vom Menschen).

Денис Сухоруков

Авторка: Ірина Гаврилюк

Фото: Ігор Лептуга

Відео: Людмила Федюк, Катерина Майборода

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.