Війна

«Знищеним Supercam особливо пишаюсь»: розмова з зенітником 10 бригади “Едельвейс”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Передова на Донеччині. Тут синє небо розкреслено слідами ворожих бомб, снарядів і БПЛА. Саме тут на сторожі стоять воїни-зенітники з батареї «Дика качка» 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

Ці воїни, які не літають, але й противнику не дають, відіграють важливу роль у забезпеченні нашої повітряної безпеки — захищають нас від усього повітряного звірства, яке рашисти випускають по українській землі. Про свою службу на зенітній установці кореспондентці АрміяInform розповів головний сержант взводу Антон.

«Знищеним Supercam особливо пишаюсь»: розмова з зенітником 10 бригади "Едельвейс"

Наш розрахунок працює на Донеччині. День починається з того, що ми виїжджаємо на вогневу позицію, маскуємо нашу зенітну установку та усі починаємо вести спостереження за повітряним простором, — розповідає Антон.

За словами головного сержанта, коли підрозділ виявляє ціль, яка знаходиться у зоні ураження, то водій одразу сідає та виїжджає на сектор, звідки «Дика качка» буде знищувати ворожу повітряну ціль. В цей час екіпаж займає своє місце за зенітною установкою.

Читайте: Нині Довбуш ходить з Himars – отець Іван Рибарук на святі Богоявлення (ФОТО, ВІДЕО)

Антон каже, за тактико-технічними характеристиками, їхня ЗУшка працює на дальність 2 км і 1,5 км у висоту.

Якщо повітряний об’єкт противника знаходиться на такій дистанції, тоді ми спокійно можемо його знищити. Втім, якщо це БПЛА типу Ланцет, Zala та інші і вони змінюють дистанцію або маневрують, тоді ми виходимо на своїх побратимів, які працюють з переносними зенітно-ракетними комплексами, і тоді вже вони знищують повітряну ціль, — пояснює він.

У батареї «Дика качка» Антон уже майже рік і зовсім нещодавно своїм влучним пострілом знищив ворожий БПЛА SuperCam.

Це теж сталося на Донеччині, адже усім відомо, що найважчі бої відбуваються саме тут. У нас в розрахунку працює від п’яти до шести людей. Звісно, ми маємо багато уражень, але той SuperCam був знищений саме моїм пострілом, і цим я особливо пишаюсь, — каже головний сержант.

Авторка: Ольга Вікарчук, АрміяInform

Читайте: Сьомий син. Як боронить Україну Денис Євтушок з Прикарпаття

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.