Війна

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою – Генштаб

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в наказі №313, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

Втім, жінок призиватимуть до війська лише за їхньою згодою, пише Репортер з посиланням на заяву Генштабу.

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою - Генштаб

Загальна мобілізація під час війни з російською федерацією засвідчила, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів, запевняють у Генштабі.  Зараз у Збройних Силах залишається потреба  у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, – йдеться у повідомленні.

Тож головне управління персоналу Генштабу Збройних Сил України врахувало пропозиції і братиме жінок на військовий облік лише за їхньою згодою. Також пропонують включати жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Тож, до наказу міністра оборони №313 про перелік жіночих професій, які беруться на військовий облік, внесуть зміни.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні