Війна Люди Соціум

Заступник Марцінківа Микола Вітенко похвалився червонокнижними грибами у соцмережі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Перший заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко похвалився унікальною знахідкою – показав у Facebook, як збирає рідкісні гриби – баранячі голови у селі Черемхів на Коломийщині.

“В такій кількості вперше. Разом під 30 кг. Вони ж, як правило, з кінця червня і липень”, – хвалиться Вітенко, інформує Репортер із посиланням на КУРС.

У коментарях зауважили, що ці гриби занесені до Червоної книги і їх збирати заборонено.

Директор обласного департаменту освіти Віктор Кімакович, за фахом біолог, дорікнув Вітенку порушенням закону.

“Своїм постом Ви вихваляєтесь порушенням Закону. І це не личить Вам. Тепер Вам потрібно компенсувати нанесені збитки”, – написав Кімакович.

Вітенко спершу виправдовувався тим, що він за освітою не міколог, але, на його думку як досвідченого грибника, збір таких грибів лише покращує грибницю. Втім, зрештою, він погодився компенсувати збитки, якщо підтвердиться, що він порушив закон. До речі, за освітою Вітенко юрист.

Вивчу грунтовніше для себе це питання і звісно якщо б я виявився неправий то компенсую всі збитки в добровільному порядку. Але підкреслюю з практики, що так виглядає в тому числі і у випадках з грибами і коронавірусами правила пишуть теоретики, а на практиці воно якось інакше”, – зазначив Микола Вітенко.

Довідково: Гриб грифола кучерявенька, який в народі називають баранячою головою, баранячими ніжками чи баранячкою, занесений до Червоної книги України з 2003 року. Його збір заборонено. У сусідніх країнах цей гриб також охороняється законом у Білорусі, Литві, Польщі.

За порушення цієїзаборони передбачена адміністративна відповідальність відповідно до Ст. 90 КУпАП і штраф для громадян розміром від 20-ти до 30-ти неоподатковуваних мінімумів доходів з конфіскацією незаконно добутого, а на посадових осіб – від 30-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.