Війна Люди Соціум

Виробництво косметики через війну переїхало з Бучі до Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У 2021-му вони переїхали у нове приміщення в Бучі, на яке чекали майже рік. Але через війну компанія з виробництва косметики «Пілаб» змушена була переїхати з Бучі.
Прибутків, кажуть, поки що немає, адже сировина подорожчала вдвічі. Як перевозили власне виробництво з Бучі до Франківська та яка ситуація із підприємством у Бучі, розповіли у черговій бізнес-екскурсії, пише Репортер.
Компанію заснували у 2019 році. Працювали під контракт – бренди, які не готові займатися виробництвом, робили технічне замовлення і під них виробляли потрібну косметику. У 2021-му вони переїхали у нове приміщення в Бучі, на яке чекали майже рік.
24 лютого нам подзвонили клієнти з Івано-Франківська і Чернівців та запропонували переїзд. Вирішили їхати до Івано-Франківська, бо тут в медуніверситеті навчалася моя мама і в неї є багато друзів тут, – говорить Олена Захаревич, хімік-технолог компанії “Пілаб”. – Ми переїхали сюди, коли влада сказала, відновлюйте бізнес. Наші клієнти почали продажі. А переважно усі виробництва знаходяться у Києві, Харкові та Дніпрі. Тому до роботи нас спонукали клієнти.
Відтак наприкінці березня виробництво “Пілаб” почало шукати приміщення. На це знадобилося близько двох тижнів. З орендодавцем пощастило – він зробив під виробництво ремонт. Приблизно місяць знадобився, аби перевезти обладнання. Також з Бучі погодилися переїхати до Франківська четверо працівниць.
Виробництво з Бучі переїхало до Франківська
Олена Захаревич, хімік-технолог компанії “Пілаб” з Бучі

Читайте також: У пам’ять про маму. Як лікарка з Бучі у Франківську рятує тих, хто «нікому не потрібен»

Основний профіль – це натуральна косметика та косметика з високою концентрацією активних речовин.
Це складні продукти, які не кожен технолог може розробити. Якщо продукт простий, його можна зробити за декілька годин на реакторі. Якщо продукт складний, як наш, то знадобиться цілий день, – каже Олена Захаревич.
Наразі виробництво співпрацює у Франківську з трьома брендами. Усі вони – постійні клієнти. Ще два клієнти з’явилося недавно.
Ми тепер думаємо, де будемо жити – у Франківську чи Бучі. Поки ми не заробляємо – лише на оренду, податки та зарплату. Сировина подорожчала вдвічі, тому і ціни на косметику зростуть десь на 40%, – говорить Олена Захаревич. – Раніше ми багато косметики випускали. Зараз навантаження не таке, на жаль, як було. Зараз це 10% від об‘єму, який був до війни.
В Бучі змогли два тижні тому відновити виробництво.  Воно не постраждало від бойових дій. Тепер виробництво працює в обох містах. Олена каже, Івано-Франківськ має потенціал для розвитку бізнесу, тож планують продовжити роботу і тут.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.