Війна

Впродовж 17 днів «дорогою смерті», – прикарпатські енергетики повернулися з півдня

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями з півдня повернулися коломийські енергетики під керівництвом майстра ВДЕМ-6 Василя Близнюка.

Впродовж 17 днів «дорогою смерті» по нещодавній лінії фронту рухалася прикарпатська бригада, щоб заживити одразу два населені пункти – село Калинівське та селище Краснолюбецьк – із населенням в кілька сотень місцевих жителів, пише Репортер з посиланням на пресслужбу обленерго.

Місцеве населення – переважно літні люди, які пережили жах окупації російськими військами, – розповідає Василь Близнюк, – по року перебуваючи без світла та інших благ цивілізації. Найбільш винахідливі перебивалися сонячними панелями, але то тільки на день. Щоб забезпечити людей світлом ввечері, необхідно було відновити лінії. Посічені осколками проводи мали просто жахливий вигляд. По 6-8 скруток на прогін довжиною 60-90 метрів – з таким у мирному житті ніколи не стикалися. «Лікували» проводи, тобто бандажували їх, як могли. Матеріалів було обмаль, тому наше завдання – зробити все по максимуму, використовуючи мінімум, щоб заживити місцевих та локальні пункти незламності якнайшвидше.

Як результат, відновлено 4,8 км ліній 10 кВ та ще 3,6 км – 0,4 кВ з застосуванням 227 м проводу з осердям АС-50 та 77 м – А-35. А ще замінено 53 розтрощені ізолятори.

Найважче було проходити лінію 10 кВ, яка простягалася замінованими полями – працювати між прапорців, якими сапери позначали розміновану доріжку під лініями.

Щоб заїхати технікою, тих 4 метрів нам зазвичай не вистачало, тому доводилося на свій страх і ризик заїжджати у «неперевірену зону». У Краснолюбецьку роботу ускладнював ще й ландшафт – через ріку Інгулець, яка ділить селище, проходить чимало ліній, які також треба було відновити. А от вибухи ми чули повсякчас. Чи то прильоти, чи підриви зібраної саперами вибухівки – сказати важко. Але спокійно там не було ніколи. сигналів тривоги не чути, а от вибухи – постійно, – розповів майстер.

Вже повертаючись додому коломиян наздогнала страшна звістка – в день від’їзду бригади на російській міні підірвалися херсонські колеги. Двоє енергетиків загинуло одразу, третього не змогли врятувати лікарі.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.